استارتاپ سفارش آنلاین غذا چنگال تعطیل شد

خروج سرمایه‌گذار خارجی به چنگال ضربه زد

0

استارتاپ سفارش آنلاین غذا چنگال، پس از سه سال فعالیت، تعطیل شد. تیم این استارتاپ مدتی را خارج از کشور مشغول به کار بودند. چنگال در ابتدا برای پیشی گرفتن از رقبایش تخفیف‌های مختلفی را ارائه کرد. همین تخفیف‌ها باعث دیده شدن این استارتاپ شد. با این وجود استارتاپ چنگال نتوانست به کارش ادامه دهد.

با اینکه استارتاپ چنگال ۲۰ هزار نصب فعال در کافه بازار دارد. ادامه حیاتش غیرممکن شد.

شرکت ایده نگر باربد تجارت فعالیت خود را با نام تجاری چنگال از سال 1395 در تهران آغاز کرد. این شرکت در ابتدا با شماری از نیروهای زبده و باتجربه‌ی ایرانی و تیمی متشکل از فعالان استارت آپی خارج از ایران شروع به کار کرد.

به گزارش دیجیاتو استارتاپ سفارش غذای آنلاین «چنگال» که در ۳ سال اخیر تلاش می‌کرد تا به یکی از بازیگران اصلی حوزه سفارش آنلاین غذا تبدیل شود، دیروز و در سکوت خبری به کار خود پایان داده است.

یکی از مسئولین این استارتاپ می‌گوید:« سرمایه‌گذاری در استارتاپ چنگال تماما به وسیله یک شرکت خارجی بوده، که با گرانی دلار و تشدید تحریم‌ها موقعیت شرکت به خطر افتاد.» به گفته این شخص با سرمایه‌گذاران ایرانی هم صحبت‌ کردند ولی با هیچ‌کدام به توافق نرسیدند. این مقام مسئول گفته است: «بخش زیادی از سرمایه‌گذاران نیز حاضر به سرمایه‌گذاری نبودند و این بازار را پر ریسک می‌دانستند.»

شرکت سرمایه‌گذاری خارجی با توجه به شرایط کنونی ترجیح داده این استارتاپ را با ۴۰ نیروی شاغلش، تعطیل کند.

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.