بازگشت غافلگیر‌کننده بیدود

پروانه‌ها به شهر باز می‌گردند؟

0

یعقوب آزاده دل، مدیر واحد حمل و نقل پاک شهرداری تهران از بازگشت دوچرخه‌های اشتراکی بیدود خبر داد. به گفته این مدیر حمل‌ و نقل شهرداری دوچرخه‌های نارنجی بیدود از امروز، دهم دی ماه فعالیت خود را از سر می‌گیرد. حضور دوباره دوچرخه‌های بیدود با شرایطی متفاوت خواهد بود.

در سراسر دنیا مسئله هوای پاک با استفاده از دوچرخه‌ها مطرح است و بسیاری از کشورها همچون هلند فرهنگ دوچرخه‌سواری را تقویت کرده‌اند. در ایران هم دوچرخه‌های بیدود وظیفه ساخت این فرهنگ را برعهده دارند. از همین رو دوچرخه‌های بیدود کار خود را تعطیل نکرده و برای ماندگاری رکاب می‌زنند.

به گزارش شنبه‌پرس، حسین قاسمی‏، نائب‌رئیس هیئت مدیره بیدود نه تنها شایعه پایان فعالیت بیدود در شهر تهران را رد کرد. بلکه در خصوص فعالیت دوباره آن گفت: «بعد از اتفاقات پیش آمده و جمع‌آوری دوچرخه‌ها، تصمیم گرفتیم بعضی از اقدامات زیرساختی‌مان را به سرانجام برسانیم. یکی از این اقدامات، پیگیری از شهرداری تهران بود. در این مدت تقربیا هر روز با شهرداری تهران بر سر میز مذاکره رفتیم. با توجه به تغییراتی که در قسمت معاون حمل و نقل تهران اتفاق افتاده است و با نگاه‌ ویژه‌ایی که شهردار تهران و آقای حجت به طرح حمل‌ونقل پاک دارند تا چند روز آینده با قدرت بیشتری به سطح شهر بازخواهیم گشت.»

یوسف حجت رییس سازمان ترافیک شهرداری تهران و سرپرست معاونت حمل و نقل نیز گفت:« توافق اولیه با شرکت بی‌دود انجام گرفته ولی هنوز نهایی نشد، ممکن است بزودی با شرکت‌های مشابه هم طی فراخوانی جهت توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری توافق کنیم.»

وی در ادامه افزود:« ودیعه دوچرخه‌های اشتراکی در دور جدید فعالیت شرکت‌ بی‌دود، حذف و حق عضویت یکساله دریافت می‌شود که مبلغ آن حدود 50 هزار تومان خواهد بود.
شارژ روزانه هم به ازای نیم ساعت مسافت 1500 تومان است و همه این موارد جهت تشویق بیشتر شهروندان برای استفاده از دوچرخه در نظر گرفته شده است. »

به گفته یکی از مدیران حمل و نقل شهرداری تهران گفت: همانطور که شهروندان از رفتن بیدود غافلگیر شدند برای بازگشت آن نیز غافلگیر خواهند شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.