مدیرعامل علی بابا: با همه دستاوردهایمان در روز اول هستیم

مسعود طباطبایی:به دنبال آن هستیم که علی بابا را بیشتر در حوزه تک گسترش دهیم

0

نشست خبری گروه علی‌بابا امروز یکشنبه 24 آذر ماه در دفتر روز اول این شرکت برگزار شد. هدف از برگزاری این نشست خبری معرفی خدمات و دستاوردهای علی بابا بود. در همین راستا مسعود طباطبایی مدیرعامل علی‌بابا و توحید علی ‌اشرفی مدیر بازاریابی این شرکت علاوه بر پاسخگویی به سوالات خبرنگاران درباره خدمات علی‌بابا در بخش‌های مختلف صحبت کردند.

به گزارش شنبه پرس ، گروه علی‌بابا فعالیت خود را از سال 93 آغاز کرده و به گفته مدیرعامل این شرکت در پنجمین سال فعالیت خود توانسته تقریبا در تمامی بخش‌های حوزه گردشگری خدمات‌رسانی کند. علی‌بابا در ابتدای فعالیت خود تنها خدمات فروش بلیت را داشت در حالی‌که اکنون به پورتال جامع گردشگری تبدیل شده است. در حال حاضر مجموعه‌های مختلفی در گروه علی‌بابا کار می‌کنند و این شرکت چند برند مختلف دارد. به گفته مدیرعامل گروه علی‌بابا به غیر از شرکت علی‌بابا، جاباما در حوزه اقامتگاه به صورت جدی فعالیت می‌کند. خدمات جاباما مربوط به هتل، اقامتگاه‌های رسمی و غیر رسمی بومگردی می‌شود. هلوپرشیا، سرویس گردشگری گروهی برای گردشگران خارجی کار خود را آغاز کرده است. شرکت برندیست، نیز از زیرمجموعه‌های گروه علی‌بابا است که خدمات مارکتینگ انجام می‌دهد. این شرکت علاوه بر گروه علی‌بابا به  مشتریان بیرون از گروه خدمات بازاریابی ارائه می‌کند. علی‌بابا شرکتی را به نام ققنوس تاسیس کرده که در حوزه هوش مصنوعی دستاوردهایی را برای علی‌بابا به همراه داشته است.

مسعود طباطبایی علاوه بر معرفی برندهای مختلف علی‌بابا از اقدامات آینده این شرکت نیز رونمایی کرد.

طباطبایی به اهمیت تکنولوژی در گروه علی‌بابا اشاره کرد که در یکسال گذشته دچار تحولاتی شده است. ققنوس صرفا در حوزه گردشگری مشغول نیست و در سایر حوزه‌های تکنولوژی هم اقداماتی را انجام می‌دهد. اولین محصول هوش مصنوعی ققنوس، یک دستیار صوتی برای فارسی زبانان به نام دابی است. مدیرعامل با تاکید بر لزوم استفاده از فناوری‌های نو گفت:«به دنبال آن هستیم که علی‌بابا را بیشتر در حوزه تک گسترش دهیم»

توحید علی اشرفی، مدیر بازاریابی گروه علی‌بابا در ادامه صحبت‌های مسعود طباطبایی درباره دستیار صوتی دابی گفت:«‌ دستیار صوتی دابی یک تحول در حوزه هوش مصنوعی بومی است که در مراحل اولیه توسعه خود است. اما می‌تواند تمامی متون جدید را پویش کند.»

از آنجایی‌که مسئله توریسم سلامت یکی از اقدامات مهم برای جذب گردشگران خارجی است؛ گروه علی‌بابا سرویس مدگو را به وجود آورد.

مدیرعامل علی‌بابا هدف این گروه را در اختیار گذاشتن تجربه شایسته سفر برای هر فردی با هر میزان درآمدی عنوان کرده است.

نیروی کار در گروه علی بابا بالغ بر 680 نفر است و در چند ساختمان متفاوت به کار مشغول هستند.

مسعود طباطبایی درباره فلسفه نام‌گذاری ساختمان روز اول علی‌بابا گفت:« ساختمان روز اول مهم‌ترین سرمایه‌گذاری علی بابا به لحاظ ریالی در یکسال اخیر بوده است. اسم این ساختمان را روز اول گذاشتیم چون با همه دستاوردهایی که داشتیم روز اول کارمان است.»

مدیرعامل گروه علی‌بابا پروژه دابی را همانند فعالیت‌های مشابهی می‌داند که گوگل و آمازون انجام داده‌اند. مسعود طباطبایی در این خصوص گفت:« فعالیتی که دابی شروع کرده برای نصب گرفتن است. در هر ورژنی کیفیت بهتری را ارائه می‌کند.همه تکنولوژی دابی دانش بومی است.» وی معتقد است که تا سال آینده دابی به مرحله بهره‌برداری نهایی می‌رسد.

‏توحید علی اشرفی همچنین انحصارگرایی در بازار گردشگری را بی معنا دانست و گفت:«استراتژی ما قدرت برند ما است.»

در نشست خبری امروز ، مدیرعامل گروه علی‌بابا درمورد رمز دوم پویا اظهار نگرانی کرد و گفت:«ما یک شوک جدی خواهیم داشت.»

در پایان نشست خبری، خبرنگاران از دفتر روز اول علی بابا بازدید کردند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.