۱۷۵ هزار تومان برای ارائه خدمات بهتر اینماد است/ سیستم eticketing و Notification برای مشتریان راه اندازی می‌شود

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک خبر داد؛

0

علی رهبری، رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک در گفت‌و‌گو با شنبه‌پرس از راه‌اندازی دو سیستم eTicketing و Notification برای مشتریان اینماد خبر داد. رهبری همچنین علت دریافت ۱۷۵ هزار تومان برای اینماد را بهبود ارائه خدمات به مشتریان عنوان کرد.

نماد اعتماد اکترونیکی یا اینماد را در توییتر که جست‌و‌جو کنید حتما با گله و شکایت‌های فراوانی مواجه می‌شوید. نماد اعتماد الکترونیکی برای سایت‌هایی که درگاه پرداخت می‌خواهند اجباری است تا سبب اطمینان خاطر مشتری باشد. در ماه‌های اخیر موضوع پرداخت پول برای تمدید یا دریافت اینماد داغ‌تر از سایر موضوعات مربوط به اینماد بود.

علی رهبری، رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک درباره پرداخت ۱۷۵ هزار تومان برای دریافت نماد به شنبه پرس گفت: ۱۷۵ هزار تومان تعرفه صدور و تمدید نماد اعتماد الکترونیکی برای دو سال است. این تعرفه را کمیسیون تنظیم مقررات مصوب کرده است و این اختیار را از ماده واحده قانون تعیین تعرفه‌های خدمات مرکز توسعه تجارت الکترونیک گرفته است.

رهبری ادامه داد: یک ماده واحده داریم که سال ۹۳ در مجلس تصویب شد و به مرکز توسعه تجارت الکترونیک اجازه داد که بهای خدمات الکترونیک را وصول کند و به خزانه بریزد.

رییس مرکز توسعه تجارت اکترونیک افزود: باید این تعرفه را در کمیسیون تنظیم مقررات تصویب می‌کرد. ما سال گذشته این مسیر را طی کردیم و باعث شد بر مبنای این درآمد‌ها بودجه‌ای را داشته باشیم که کار را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

علی رهبری درباره علت دریافت پول برای اینماد گفت:‌ این ۱۷۵ هزارتومن را گذاشتیم مبنای اینکه شرکت پیمانکار و مجری اینماد توجیهی داشته باشد و کار را انجام دهد و از محل درآمدها هزینه را بگیرد.

وی تاکید کرد:‌ دوازده جلسه با اعضای مختلف کمیسیون تنظیم مقررات داشتیم که این تعرفه را تایید کنند و بعد در کمیته تصویب شد و از اردیبهشت امسال اعمال شد.

این مقام مسئول افزود: این عدد قابل توجهی نیست، اما خیلی کمک می‌کند که خدمات نماد را بهبود دهیم. اینکه ما اکنون نرم افزار و مرکز داده را ارتقا دادیم به‌واسطه این بود که ما این درآمدزایی را داشتیم.

علی رهبری درباره صف‌های انتظار طولانی پیشتیبانی مشتریان گفت: میزان اپراتور‌های مرکز تماس ما کفایت نمی‌کند و برای همین با صف‌های طولانی مواجه می‌شویم، اما در برخی ساعات خوب است.

وی تصریح کرد: در صدد هستیم که در سامانه eTicketing (سامانه پشتیبانی یا رهگیری از مشکلات مشتریان)  را راه اندازی کنیم و خطوط را افزایش دهیم که مشتریان در صف انتظار نمانند.

رهبری درباره اطلاع رسانی قبلی به مشتریان برای ابطال و یا منقضی شدن اینماد گفت: زمانی که نماد باطل یا تعلیق می‌شود به بانک مرکزی و یا شاپرک اطلاع رسانی نمی‌شود. یک ماه پیش با بانک مرکزی صحبت کردیم و یک وب‌سرویس نوشتیم که به محض تعلیق کسب و کار و منقضی شدن نماد وب‌سرویسی به بانک مرکزی اطلاع دهیم و بانک مرکزی درگاه پرداخت را با اطلاع رسانی قبلی غیر فعال کند.

رهبری با اشاره به اینکه تمهیداتی برای اطلاع رسانی به مشتریان اندیشده شده است، افزود: تا جایی که اطلاع دارم برای اینکه یک واحد کسب و کار از قبل اطلاع پیدا کند که اعتبار نمادش در حال تمام شدن است یک سیستم Notification راه اندازی شده است که به مشتریان اطلاع داده شود.اگر این سیستم راه اندازی نشده باشد حتما پیگری خواهم کرد. اطلاع رسانی بسیار مهم است چون اگر نماد تمدید نشود درگاه پرداختشان قطع می‌شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.