کنتورهای آب و برق، کلیدها، پست‌های برق و روشنایی معابر، هوشمند می‌شود

در توافق وزارت ارتباطات و وزارت نیرو بر فرصت‌سازی برای راه‌اندازی 20 هزار استارتاپ تاکید شده است!

0

براساس این سند، ایجاد 100هزار فرصت شغلی در بستر ICT و در قالب 20 هزار استارتاپ، هزار شرکت متوسط، یکصد شرکت بزرگ و پنج شرکت بین‌المللی پیش‌بینی شده است.

سند اقدام مشترک دو وزارتخانه به دست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر نیرو امضا شد. بر اساس این سند که برای توسعه کاربردهای فناوری‌های نوین ارتباطات و فناوری اطلاعات در صنعت آب و برق تهیه و تدوین شده، ایجاد 100هزار فرصت شغلی در بستر ICT و در قالب 20 هزار استارتاپ، هزار شرکت متوسط، یکصد شرکت بزرگ و پنج شرکت بین‌المللی پیش‌بینی شده است.

با اجرای این سند ضمن ایجاد فرصت‌های شغلی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات صنعت برق، کنتورهای آب و برق، کلیدها، پست‌های برق و روشنایی معابر، هوشمند می‌شود و میزان مصرف آب و برق کاهش پیدا می‌کند.

بر اساس مطالعات صورت گرفته اجرای پایلوت شبکه هوشمند توزیع و مصرف آب و برق، توسعه ظرفیت مخابرات و انتقال داده برای کاربردهای هر دو حوزه نیرو و ICT با استفاده از زیرساخت‌های شبکه توزیع برق، راه‌اندازی و توسعه بازار الکترونیکی آب و برق با مشارکت بخش خصوصی و طراحی و راه‌اندازی آزمایشی پلتفرم دسترسی‌پذیری داده‌ها و خدمات حوزه آب و برق در اولویت قرار گرفته‌اند.

در این سند با مشخص شدن شاخص‌های رسیدن به اهداف در بخش‌های مختلف اجرا، مدیریت و نظارت کلان آن برعهده معاونت‌های تخصصی مربوط در دو وزارتخانه خواهد بود و مجریان توسط شرکت‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط در دو وزارتخانه معرفی می‌شوند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.