کسی که علیه «بله» ویدئو ساخته، حال روحی خوبی نداشته!

فرامرز خالقی، نائب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت سداد در رابطه با شایعات منتشرشده درباره پیام‌رسان بله:

0

ما هیچ الزامی در نصب و راه‌اندازی پیام‌رسان بله نداریم، ولی دوست داریم محصولمان را معرفی و تبلیغ کنیم. همانطور که تمام اپلیکیشن‌ها تبلیغ می‌کنند. این یک رقابت است و نه یک الزام. اختیاری است که می‌توانید قابلیت‌های بله را بدانید و انتخاب کنید که از آن استفاده کنید یا خیر.

در پی انتشار ویدیویی در رابطه با پیام‌رسان بله، و شایعاتی که در رابطه با نشت اطلاعات کاربران این پیام‌رسان منتشر شده بود، با فرامرز خالقی، نائب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت داده‌ورزی سداد که این اپلیکیشن را طراحی کرده است، گفتگویی داشتیم که او تاکید داشت اتهام‌های وارده علیه «بله» بیشتر شبیه شوخی است تا چیزی که ارزش پاسخگویی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، خالقی در رابطه با ویدیوی منتشرشده در برخی کانال‌های تلگرامی می‌گوید: «من فکر می‌کنم شخصی که اقدام به انتشار این ویدیو کرده است در شرایط روحی خوبی نبوده. با نگاه خوشبینانه می‌گویم که این فرد، به دلیل ناراحتی و عصبانیت بیش از حد، تمام مواردی را که در تمام پیام‌رسان‌ها وجود دارد را در رابطه با «بله» گفته است که نمی‌دانم خودش متوجه این موضوع بوده یا خیر. برای نصب تمام پیام‌رسان‌ها، در ابتدا شما به اختیار خود می‌توانید دسترسی به مواردی که می‌پرسد را برای پیام‌رسان مجاز کنید یا خیر. اگر پیام‌رسان اجازه دسترسی به قسمتی از اطلاعات را نداشته باشد قطعا شما قادر به استفاده از آن خدمات نخواهید بود. برای مثال اگر اجازه دسترسی به گالری عکس نداشته باشد شما قادر به ارسال و دریافت عکس توسط پیام‌رسان نخواهید بود. تمام این موارد اختیاری است. نمی‌دانم این جوسازی ناشی از عدم آگاهی خود فرد بوده است یا سوءاستفاده از عدم آگاهی دیگران. در کنار این موارد باید بگویم شاید اقدامی هم که کارمند بانک ملی سهوا انجام داده است و از یک ارباب‌رجوع خواسته که اپلیکیشن را نصب کند، باعث شده تا اثر بدی روی ذهن هموطنمان گذاشته شود. به هرحال ما آنجا حضور نداشتیم و ممکن است کمی هم سوءتفاهم پیش آمده باشد.»

خالقی در ادامه از آخرین وضعیت پیام‌رسان بله که حدود یک سال از فعالیت آن می‌گذرد، می‌گوید: «رونمایی رسمی «بله» تیرماه 96 در نمایشگاه الکامپ انجام شد. در حال حاضر بالغ بر 920هزار عضو داریم. هدف شرکت داده‌ورزی سداد هم این بوده که تا پایان سال 96 به یک میلیون کاربر برسد که ظرف چند روز آینده به این تعداد خواهیم رسید. پیام‌رسان بله، دارای قابلیت‌ها و ویژ‌گی‌هایی است که هیچ پیام‌رسان دیگری آنها را ندارد مانند قابلیت انجام عملیات بانکی. این قابلیت‌ها در جامعه به‌مرور خود را نشان داده و این طبیعی است که به قول جلال آل‌احمد به قطار در حال حرکت سنگ بزنند.»

در پایان نائب رئیس هیئت مدیره سداد اشاره می‌کند: «ما هیچ الزامی در نصب و راه‌اندازی پیام‌رسان بله نداریم، ولی دوست داریم محصولمان را معرفی و تبلیغ کنیم. همانطور که تمام اپلیکیشن‌ها تبلیغ می‌کنند. این یک رقابت است و نه یک الزام. اختیاری است که می‌توانید قابلیت‌های بله را بدانید و انتخاب کنید که از آن استفاده کنید یا خیر.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.