کاش در سال 97 خبری از تحریم و فیلتر نباشد!

هادی رفیعی، بنیان‌گذار استارتاپ ایکاتب:

0

ایکاتب اولین بهارش را می‎‌بیند؛ در این مدت زمانی که از تولد این استارتاپ می‌گذرد، می‌توانم بگویم که بدترین اتفاقی که دیدم، کار با فریلنسرهایی بود که تعهد کاری نداشتند و ایکاتب را در چالش‌های بزرگی قرار دادند.

هادی رفیعی، بنیانگذار استارتاپ ایکاتب از اوضاع و احوال این استارتاپ و اکوسیستم ایران در سال گذشته و سال جاری برایمان می‌گوید. ایکاتب استارتاپی در حوزه محتوای متنی است که از اوایل زمستان 96 به صورت رسمی کار خود را شروع کرده است و در حال حاضر با تیم 4نفره و تعدادی نویسنده آزاد از تیم‌های مستقر در باشگاه کارآفرینی تیوان است.

 

سال 96 ایکاتب در یک نگاه

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، هادی رفیعی می‌گوید که برای او بهترین اتفاق در سال 96، شروع به کار استارتاپ ایکاتب بوده است. رفیعی ادامه می‌دهد: «ایکاتب اولین بهارش را می‎‌بیند؛ در این مدت زمانی که از تولد این استارتاپ می‌گذرد، می‌توانم بگویم که بدترین اتفاقی که دیدم، کار با فریلنسرهایی بود که تعهد کاری نداشتند و ایکاتب را در چالش‌های بزرگی قرار دادند.»

 

اکوسیستم استارتاپی ایران در سال 96

رفیعی بهترین خبرهایی که در اکوسیستم شنیده است را اخبار موفقیت‌هایی که از استارتاپ‌های خوب و بزرگ شنیده می‌شد عنوان می‌کند که از نظر او بسیار امیدوارکننده بوده‌اند. رفیعی در ادامه صحبت‌هایش به عنوان بدترین خبری که در سال گذشته از اکوسیستم شنیده شد، به رفتن نخبه‌ها از کشور اشاره می‌کند و برای مثال از بنیانگذار استارتاپ ریحون نام می‌برد.

 

ایکاتب در سال 97

بینان‌گذار ایکاتب برنامه‌هایی که برای سال 97 دارد را به این صورت توضیح می‌دهد: «ایکاتب قرار است در سال 97 با استانداردسازی محتوا در جهت کیفیت بخشی به محتوای متنی کارهای اثربخشی انجام دهد. در این مدت در کنار ایکاتب، استارتاپ دیگری در حال متولد شدن است که در سال 97 رونمایی خواهد شد.»

هادی رفیعی در ادامه می‌گوید: «باید بگویم فضای استارتاپی ایران بسیار عالی است و دوست دارم فعلا خبر خاصی از آن شنیده نشود؛ خواسته من این است که در سال 97 خبری از تحریم یا فیلتر شنیده نشود.»

 

کشمون بهترین استارتاپ بومی

به عقیده هادی رفیعی، محمد قائم‌پناه، بنیان‌گذار استارتاپ کشمون تاثیرگذارترین فرد فعال در اکوسیستم استارتاپی ایران بوده است. رفیعی در این رابطه می گوید: «کشمون یک استارتاپ بومی است که به دور از ذوق‌زدگی، کار می‌کند و به سمت جلو پیشرفت می کند.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.