چند تجربه شخصی درباره اینماد

یادداشتی از نغمه عقیلی، مدیر سایت استاد‌سلام و عضو کمیسیون بانوان انجمن کسب‌و‌کار اینترنتی

3

برای صحبت تلفنی با کارشناسان اینماد فقط کافی است یک روز تلفن را بردارید و شماره آنها را بگیرید، آنقدر منتظر می‌مانید که ممکن است شارژ تلفن شما وقتی به زمان پاسخ‌دهی می‌رسید، تمام شده باشد! حدود 25 دقیقه‌!! فقط برای یک صحبت تلفنی و پرسیدن یک چرا!

نماد اعتبار الکترونیک مدعی است که حداکثر سه‌روزه مجوز اینماد را صادر می‌کند ولی ما برای سایت استاد‌سلام بعد از 2 سال فعالیت مستمر حدود یکسال منتظر شدیم تا درگاه پرداخت بگیریم و یک کارمند 2 ماه متوالی هر روز با متولیان و کارشناسان  اینماد صحبت می‌کرد و ارتباط تیکتی و ایمیلی داشت تا اینماد گرفتیم.

 برای صحبت تلفنی با کارشناسان اینماد فقط کافی است یک روز تلفن را بردارید و شماره آنها را بگیرید، آنقدر منتظر می‌مانید که ممکن است شارژ تلفن شما وقتی به زمان پاسخ‌دهی می‌رسید، تمام شده باشد! حدود 25 دقیقه‌!! فقط برای یک صحبت تلفنی و پرسیدن یک چرا!

 بعد از اینهمه انتظار و صحبت با کارشناسان متوجه می‌شویم که حتی همکاران در اینماد هم برایشان رونق کسب‌‌وکارها اهمیتی ندارد و فقط به کلمات و عباراتی که به ایشان دیکته شده، مانند هر کارمندی که فقط منتظر اتمام ساعت کاری خویش است، نگاه می‌کنند.

 برای دریافت اینماد، در یک سایت دیگر کمی کمک کردم و اینگونه شد که نیمی از منو‌های سایت را حذف کردیم تا برای یک فروشگاه عرقیجات گیاهی اینماد بگیریم؛ فروشگاهی که عرقیجات خیلی از برندهای معروف را تهیه می‌کند! این نمونه بسیار خوبی است که در جریان باشید آنچه برای کسب‌و‌کارها مهم است، چقدر از روال و روندهای اداری و سازمانی متفاوت هستند.

 برای دریافت یک مجوز بسیار ساده برای طلایی‌شدن لوگوی رسانه‌های دیجیتال، یک کارمند، از بنده این را خواسته: نامه تاییدیه شخص بنده از طرف یک جانباز!

این روزها مجوزهایی از این دست یعنی اعمال سلیقه‌های فردی و گروهی و ایجاد مانع برای مدیر کسب‌و‌کار، مجوز در سازمان‌های ما یعنی رانت، مجوز در سازمان‌های ما یعنی ایجاد درآمد با سرگردان‌کردن مدیران نخبه در ادارات دولتی و خیابان‌ها.

 

3 دیدگاه
 1. هیوا می‌گوید

  سلام
  2 تجربه کار با اینماد:
  1.من یکبار یک سایت بعد از پرداخت هزینه و انتظار 1 ماهه محصول رو برای من ارسال نکرد بعد از کلی بررسی و پیگیری نهایتش به من گفتند که محصولی درکار نیست و چیزی رو ارسال نمیکنند
  من هم بعد از 4 روز انتظار برای پاسخ تلفنی کارشناس ها نهایتش بهم گفتند که باید ایمیل بزنم به opinion@enemad.ir و منم ایمیل رو ارسال کردم
  بعد از 10 روز جواب ایمیل رو دادند و به من گفتند که باید فاکتور خریدم رو برای اون ها ارسال بکنم، متاسفانه این سایت فاکتوری به مشتریان نمیده!!! عجیبه که چطور به این سایت ای نماد دادن اون موقع چون از همون اولش هم اینطوری بوده
  و چون فاکتور نداشتم اما شناسه پرداخت و… رو که بهشون دادم فقط به من گفتند که باید فاکتور ارسال بکنم بخاطر همین هیچ پیگیری نتونستم بکنمدر حالی که اشتباه هم از طرف خودشون بوده که به سایتی که فاکتور نمیده اینماد دادن
  2. برای یک سایت فروش محصولات دانلودی به من گفتند که باید نشر دیچیتال و… بگیرم، همین پروسه گرفتن این گواهی ها 1 سال زمان کشید – برای گواهی نشر دیجیتال 9 ماه منتظر شدم
  آخرش هم گفتند به این نتیجه رسیدم که بزرگترین اشتباه عمرم رو کردم واصلا نباید روی همچنین چیزی تمرکز میکردم
  یک نکته:
  جدیدا گویا سایت های که ای نماد دارند باید مالیات هم پرداخت بکنند!!
  اگر کسی اطلاع داره ممنون میشم که اینجا توضیجات رو بده

 2. راز موفقیت می‌گوید

  سلام
  در رابطه با تجربیات شما در روند اخذ ای نماد. ما در سایت راز موفقیت تجربه متفاوتی داشتیم.
  عجیب بود که در دو هفته ما تونستیم نماد رو بگیریم.
  علت رو من توضیح میدم.
  سایتی که قرار هست اینماد بگیرد ویژگی هایی باید داشته باشد.
  برخی موارد به طراحی سایت برمی گردد. و بسیاری موارد را با توجه به جنس کار سایت باید با توجه به قوانین فعلی اینماد لحاظ کرد.
  جالب بود که وقتی موارد مورد نظر ای نماد را بررسی می کردم دیدم که همه موارد را سایت ما دارد و این یعنی شرکت طراحی سایت باید این موارد را دانسته رعایت کرده باشد و نه اینکه مدیر سایتی که از این موارد فنی اطلاع ندارد به دنبال تغییر و یا هم سان سازی باشد. من در دوستان و همکاران هم دیدم که دقیقا در این موارد با مشکل مواجه میشوند. مخصوصا اگر سایت قالب اماده باشد و یا طراح تغییرات لازمه را در ساختار سایت نداده باشد.
  در رابطه با موارد کاربردی در سایت هم من متوجه یک موضوع شدم اول اینکه این در حال حاضر قانون است پس باید انجام شود. بسیاری با چرایی این موارد مسله دارند و مدتها زمان میبرد تا بالاخره راضی شوند که این موارد را به همین شکل بپذیرند و نه اینکه قوانین با توجه به شرایطی که انها دوست دارند و یا راحت تر هستند تغییر کند!
  دوم نیازهایی ای نماد چندان هم بی ربط نیست. هیچ اشکالی هم ندارد من اطمینان های لازمه را به کاربرم بدهم . تازه در برخی موارد کمک میکند کاربر سایت شما به شما اطمینان بیشتری بکنند.
  پس روند و شکل کار شاید مشکل ایجاد کند اما یادمان باشد بودن قانون در دنیای مجازی همیشه بهتر از دنیای بی قانونی است. این تجربه شخصی من بوده و شاید با تجربیات سایر دوستان تفاوت داشته باشد. سپاس از اینکه تجربیات خودتان را با ما به اشتراک گذاشتید.

 3. خیلی سبز می‌گوید

  من برای یک خیریه حدود 7 ماه هر روز پیگیر شدم تا تونستم بگیرم
  خیریه معروف بود و تمام مجوز هارو هم داشت و واقعا هم خیریه معتبری بود ولی بازم هزار تا گیر دادن بهش

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.