پیش به سوی راه‌اندازی شتاب‌دهنده

0

بانک پارسیان برای حضور در حوزه فین‌تک‌ها از سال گذشته با همکاری همراه اول و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اقداماتش را آغاز کرده است. در واقع ما برنامه جامعی برای حمایت از استارت‌آپ‌ها طرح‌ریزی کردیم .

به گزارش خبرنگار شنبه پرس، قرار است طی جلسه‌ای هر سه شرکت برای راه‌اندازی شرکت شتاب‌دهنده توافق کنند. فضایی برای آن در نظر گرفته‌ایم که این فضا بعد از تصمیم‌گیری‌های نهایی، در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار می‌گیرد. تا سقف ۱۰۰میلیون تومان هم از این استارت‌آپ‌ها حمایت مالی می‌شود. رویکرد ما گرفتن کل سهام استارت‌آپ‌ها نیست. بانک نصف به اضافه یک سهم از سهام استارت‌آپ‌ها را می‌گیرد که بتواند در تصمیم‌گیری دست بالا را داشته باشد و استارت‌آپ‌ نتواند خارج از چارچوب بانک کاری نکند و با بانک یا موسسه دیگری همکاری نکند. به نوعی محاسبه باشد که هم بانک و هم استارت‌آپ به حقوق خود برسند. استارت‌آپ‌ها هم باید تصمیم بگیرند که آیا سرمایه می‌خواهند یا نه؟ بنابراین باید در قبال سرمایه، بخشی از سهام‌شان را واگذار کنند.
ما خدماتی در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار می‌دهیم که خارج از بانک ممنوع است. حتی پیمانکاران بزرگ ما این سرویس‌ها را در اختیار ندارند. استارت‌آپ‌ها دانش لازم را دارند و ما تنها سرمایه‌ مورد نیاز را تامین می‌کنیم. در حوزه بانکی و مالی، جزئیات مربوط به سواد مالی و بانکی باید همراه استارت‌آپ‌ها باشد وگرنه صرف داشتن ایده، نمی‌تواند مورد قبول ما باشد. بانک‌ها به شدت تحت نظارت سازمان‌های نظارتی و همیشه نگران هرگونه تخلف هستند و به همین دلیل سعی می‌کنند استارت‌آپ‌ها را به بدنه درونی خود اضافه کنند تا بتوانند مانع هرگونه تخلف و ایجاد مشکل شوند. چون بعضا ممکن است مواردی قانونی وجود داشته باشد که خود فین‌تک‌ها متوجه‌‌شان نباشند. سیاست ما کمک به اشتغال‌زایی و اقتصاد کلی صاحبان کسب‌وکارهای کوچک فین‌تکی ‌است.

مرتضی اقبالی ،کارشناس اداره توسعه فناوری اطلاعات بانک پارسیان

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.