پرداخت تسهیلات به استارتاپ‌های تحت حمایت بانک انصار

براساس تفاهم‌ همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بانک انصار؛

0

براساس تفاهم انجام شده بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بانک انصار، مقرر شد طرفین در راستای تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری بانک انصار، همچنین صدور ضمانت‌نامه‌های مربوط به پروژه‌های معرفی شده به بانک و پرداخت تسهیلات توسط صندوق‌های پژوهش و نوآوری همکاری کنند.

بنابر اعلام بانک انصار، نشستی با حضور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و این بانک برگزار شد و در آن، پیرامون تاسیس شعبه عامل بانک انصار به منظور ارائه خدمات به شرکت‌های دانش‌بنیان و پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی به استارتاپ‌های مورد حمایت این بانک توافق شد.

تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری بانک انصار

همچنین براساس مفاد این توافق‌نامه، مقرر شد طرفین در راستای تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری بانک انصار، همچنین صدور ضمانت‌نامه‌های مربوط به پروژه‌های معرفی شده به بانک و پرداخت تسهیلات توسط صندوق‌های پژوهش و نوآوری همکاری کنند.

استفاده از فناوری بلاک‌چین

طرفین ضمن تاکید بر اهمیت استفاده از فناوری بلاک‌چین و ایفای نقش بانک انصار در پروژه‌های این فناوری، توافق کردند که این بانک به عنوان سرمایه‌گذار برای مشارکت در پروژه‌های نوآورانه و فناورانه روستایی بر روی پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری جمعی، با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همکاری کند.

منبع ایسنا
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.