وزیر نفت: وزارت نفت در حال سنجش ورود به حوزه دانش‌بنیان و همکاری با استارتاپ‌ها است

در حاشیه بازدید از کارخانه نوآوری آزادی؛

0

«بیژن زنگنه» در بازدید از کارخانه نوآوری آزادی بر ضرورت شناخت، درک و حمایت از فعالان حوزه دانش‌بنیان تاکید کرد.

به گزارش شنبه پرس، عصر دیروز «بیژن زنگنه» وزیر نفت، از کارخانه نوآوری آزادی بازدید کرد. او در نشستی با مدیر این مجموعه و مدیران ارشد پارک فناوری پردیس دیدار داشت و توسط آنها در جریان فعالیت‌های پارک فناوری پردیس و کارخانه نوآوری آزادی قرار گرفت. کارخانه نوآوری آزادی با 9 شتابندهنده در حوزه های مختلف، تاکنون میزبان بیش از 150 تیم استارتاپی بوده است.
وزیر نفت که طی این رویداد از بخش‌های مختلف کارخانه نوآوری آزادی بازدید کرد و با صاحبان ایده چندین استارت‌آپ به صورت شخصی به گفتگو پرداخت، در مورد کارخانه نوآوری آزادی گفت: دوستان در کارخانه نوآوری اکوسیستم فناوری و نوآوریِ کوچکی ایجاد کرده‌اند. هم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هم بخش خصوصیِ فعال در اینجا، برای به وجود آوردن چنین اکوسیستمی تلاش کرده‌اند. انشاالله به موفقیت‌های بزرگتری هم دست پیدا می‌کنند.
بیژن زنگنه درباره حضور وزارت نفت در حوزه دانش‌بنیان تصریح کرد: من مدتی است که در حال آشنایی و درک مفاهیم حوزه دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها هستم. ما در وزارت نفت در حال سنجیدن چگونگی ورود به این حوزه هستیم که زمینه‌هایی برای توسعه کار خلاقانه جوانان در حوزه نفت به وجود آید.
وی درباره اهمیت استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: جهش در بخش‌های سخت‌افزاری و صنایعِ متکی به منابع طبیعی مانند نفت، محدود است. مگر آنکه متکی به فناوری باشیم. به همین دلیل اگر می‌خواهیم در آینده در دنیا چیزی داشته باشیم، باید بر این حوزه تمرکز کنیم.
وزیر نفت با بیان اینکه امروز زمان حمایت از فعالان حوزه دانش‌بنیان و کمک به رشد و توسعه آنهاست، افزود: استارت‌آپ‌ها هنوز به مرحله بلوغ خود نرسیده‌اند. هنوز باید آموزش ببیند و رشد و توسعه پیدا کنند. باید آنها را به دیگر فضاها شناساند. همیشه در برابر چیزهایی که شناخته شده نیستند، مقاومت می‌شود؛ بنابراین آنها به حمایت شدن نیاز دارند.
بیژن زنگنه با اشاره به اینکه در دنیا و ایران تجربه‌های خوبی در این زمینه وجود دارد و باید از آنها برای پیشبرد اهداف استفاده کرد، گفت: اگر مدیران صنایع بزرگ وارد این حوزه کاری شوند، می‌توان به این روند سرعت بیشتری بخشید. به ویژه که فعالیت‌های دانش‌بنیان نه تنها در حوزه مهندسی بلکه در حوزه‌های مختلف قابل استفاده است.
گفتنی است، در حاشیه این دیدار، بازدید از چند شتابدهنده و آشنایی با تعدادی از تیم های آنها صورت گرفت.
منبع: پارک فناوری پردیس
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.