وزیر دارایی سوئیس از شکست ارز دیجیتال فیس‌بوک به نام لیبرا خبر دارد

وزیر دارایی سوئیس: ارز دیجیتال فیس‌بوک موسوم به لیبرا شکست می‌خورد و نمی‌تواند به شکل فعلی خود کار کند.

0

برنامه‌های ارز دیجیتال فیس‌بوک، نگرانی‌هایی را ایجاد کرده‌اند، به طوری که سازنده ارز دیجیتال فیس‌بوک، دیوید مارکوس، پیش‌بینی می‌کند عرضه این ارز در ماه ژوئن، با تأخیر همراه باشد.

وزیر دارایی سوئیس: ارز دیجیتال فیس‌بوک موسوم به لیبرا شکست می‌خورد و نمی‌تواند به شکل فعلی خود کار کند و نیاز به اصلاح مجدد دارد.

Ueli Maurer، وزیر دارایی سوئیس، در همین رابطه به سخنگوی SRF گفت: من فکر نمی‌کنم لیبرا در شکل فعلی خود شانس زیادی داشته باشد، زیرا بانک‌های مرکزی این ارز را نمی‌پذیرند و به این ترتیب، این پروژه در این شکل شکست خورده است.

برنامه‌هایی که برای ارز دیجیتال فیس‌بوک توسط انجمن لیبرا که در ژنو مستقر شده است، اداره و صادر می‌شوند، نگرانی‌هایی را، اعمم از حریم خصوصی تا پتانسیل آن برای تأثیرگذاری بر سیاست‌های پولی و تغییر چشم‌انداز مالی جهان، در میان رگولاتورها و سیاست‌مداران ایجاد کرده است.

مقامات اجرای این پروژه، از جمله دیوید مارکوس، سازنده ارز دیجیتال فیس‌بوک، خاطرنشان کردند که موانع نظارتی که در زمینه این ارز به وجود آمده است، ممکن است تاریخ عرضه آن را که در ماه ژوئن بود، به تأخیر بیندازد.

در نظر گرفته شده است که شکل فعلی لیبرا از طریق دارایی‌هایی مانند سپرده بانکی و وام دولتی پشتیبانی شده و توسط شبکه‌ای از متولیان نگهداری شود تا از نوسانات قیمت که منجر به بی‌ثباتی رمزارزها می‌شوند، جلوگیری شود.

منبع: businessinsider

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.