همفکر 350نفره هم داشته‌ایم!

حمیدرضا احمدی هم‌بنیان‌گذار ایوند و همفکر:

0

در شروع کار برای راه‌اندازی یک استارتاپ، افراد دقیقا نمی‌دانند که چه می‌خواهند فقط یک ایده در ذهن دارند و احتمالا ذهنیاتشان از کسب‌و‌کار هم خیلی با واقعیت هم‌خوانی نداشته باشد. ولی امروز بسیار راضی هستم که این کار را شروع کردم و حتی اگر برفرض هم در آینده شکست بخورد، بازهم تجربه بسیار خوب و آموزنده‌ای بوده است.

حمیدرضا احمدی، بنیان‌گذار جلسات همفکر اشاره می‌کند که اولین همفکرها با 5 یا 6 نفر تشکیل شدند و کم‌کم بزرگ شد تا رسیدیم به بزرگترین همفکر که حدود 350 نفر بود. در حال حاضر تنها محدودیتی که برای همفکر وجود دارد محدودیت فضاست که معمولا امکان میزبانی برای تعداد بیشتر از 100 تا 150 نفر وجود ندارد. احمدی برگزاری همفکر در شهرهای دیگر ایران را هم بسیار ضروری می‌داند و می‌گوید: «در حال حاضر همفکر در 30 شهر ایران، توسط فعالان همان شهرها برگزار می‌شود. برای شروع کار تنها ما یک توضیح کوچک از مسائل اولیه مانند اهمیت نت‌ورک و تبادل بین افراد می‌دهیم و خودشان بقیه کارها را انجام می‌دهند.»

احمدی که هم‌بنیان‌گذار استارتاپ ایوند است درباره آخرین وضعیت این کسب وکار هم می‌گوید: «ایوند در حال حاضر یک تیم 15 نفره است، سرمایه‌گذار دارد و به تازگی از مرز 20هزار رویداد گذشته‌ است. ایوند در حال رشد است؛ تا اینجا رشدمان خوب بوده ولی ما فکر می‌کنیم هنوز خیلی جای رشد داریم. اتفاقاتی که در راه رشد ایوند افتاده است، اینکه ابزارهای متعدد در اختیار برگزارکننده رویدادها قرار می‌گیرد و از طرف دیگر به افراد کمک می‌کنیم تا علاقمندی‌هایشان را پیدا کنند و در آن حوزه بتوانند در جریان رویدادهای مرتبط در آن زمینه باشند.»

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.