نهمین نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود

22 الی 24 مهرماه و با حمایت یکتانت

0

هدف از برگزاری این نمایشگاه و کارگاه‌های آموزشی، در وهله اول معرفی فرصت‌های شغلی موجود برای کارجویان است و در مراحل بعدی معرفی شرکت‌ها، کسب‌وکار جدید، ایده دادن به کارجویان و فارغ‌التحصیلان برای یافتن شغل آینده، نحوه تعامل و ارتباط با صنعت و… است.

نهمین نمايشگاه ‌کار دانشگاه صنعتي شريف در روزهای ۲۲ الی ۲۴ مهرماه سال جاری در سالن استاد جباری دانشگاه صنعتي شريف برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این نمایشگاه، ایجاد زمینه ارتباط مستقیم صنعت و دانشگاه و شناسایی علایق و استعدادها است.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، نمایشگاه‌ کار دانشگاه صنعتی شریف به‌صورت فصلي و يا ساليانه برگزار می‌شود و مي‌توان از آن به‌عنوان نمايشگاه فرصت‌هاي شغلي ياد کرد چرا که فرصت‌هاي فراوان کاري و کارآفريني در اکثر زمينه‌هاي تحصيلي براي دانشجويان و تازه فارغ التحصيلان ارائه مي‌شود. برگزاری این نمایشگاه و پدید آوردن این فضا باعث می‌شود تعداد زیادی از جویندگان کار و شرکت‌ها به منظور تبادل اطلاعات در رابطه با مشاغل مورد نیاز و معرفی شرکت‌هایشان در یک زمان و مکان کنار یکدیگر حضور داشته باشند.

 

رفع موانع اشتغال کارجویان

محمد شریف‌خانی، دبیر نهمین نمایشگاه‌ کار دانشگاه صنعتی شریف گفت: «امروزه با استفاده از آموزه‌های جهانی به وضوح ضرورت دارد اقتصاد و بازار کار کشور توجه ویژه‌ای به نیروی انسانی داشته باشد تا زمینه برای خلاقیت تولید محصول یا ارائه خدمتی جدید به مردم فراهم گردد و در این مسیر سطح خدمات‌رسانی به جامعه گسترش یابد.»

او ادامه داد: «یکی از وظایف اصلی صنعت که در اینجا صاحبان کسب‌وکار نامیده می‌شوند، این است که پروژه‌ای با هدف روش‌های جدید اطلاع‌رسانی نیازهای محیط‌های کار و اجتماع به کارجویان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان تعریف کنند، ضمنا لازم است شرایطی فراهم شود تا کارآفرینان کشور شناسایی شده و با استفاده از مدل‌های پیشنهادی شرایط توسعه فضای کسب‌وکار را در کشور فراهم نماییم .»

دبیر نمایشگاه‌ کار در ادامه بیان کرد: «رفع عواملی که مانع اشتغال کارجویان به ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی می‌شوند از یک سو و نبود بستری مناسب برای تقابل مستقیم کارفرمایان و کارجویان به عنوان روشی جدید در اطلاع‌رسانی نیازهای محیط‌های کار و اجتماع از سویی دیگر، دانشگاه صنعتی شریف را بر آن داشت تا برای برپایی دومین نمایشگاه‌ ملی ‌کار و آموزش (Job Fair & Training) در بهمن ۹۷ اقدام کند.»

شریف‌خانی توضیح داد: «هدف از برگزاری این نمایشگاه و کارگاه‌های آموزشی، در وهله اول معرفی فرصت‌های شغلی موجود برای کارجویان است و در مراحل بعدی معرفی شرکت‌ها، کسب‌وکار جدید، ایده دادن به کارجویان و فارغ‌التحصیلان برای یافتن شغل آینده، نحوه تعامل و ارتباط با صنعت و … است. از طرفی چنین رویدادها و نمایشگاه‌هایی فرصت مناسبی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها است تا با تعداد زیادی از نیروهای جویای کار ملاقات کرده و در یک فضای رقابتی نسبت به جذب نفرات مورد نظر خود اقدام کنند.»

 

بازدید از نمایشگاه کار، در صورت ثبت‌نام در سایت نمایشگاه، برای عموم آزاد و رایگان است. علاقه‌مندان می‌توانند جهت حضور در نمایشگاه در وب‌سایت http://jobfair.sharif.ir ثبت‌نام کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.