نخستین نشست فناوری و اطلاعات ایران و اروپا برگزار شد

نشستی با محوریت حضور در بازارهای اروپایی، جلب سرمایه‌گذاری خارجی و انتقال دانش روز

0

راینر پتوک، مدیر روابط بین‌الملل و اقتصادی انجمن شرکت‌های کوچک و متوسط نقش و اهمیت همکاری‌های دوجانبه ایران و آلمان در دوران پسابرجام را با اهمیت ارزیابی کرد و خواستار گسترش همکاری شرکت‌های کوچک و متوسط شد.

در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و حضور استارتاپ‌های ایرانی در قلب صنعت و فناوری اروپا، نخستین نشست فناوری و اطلاعات ایران و اروپا با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در مرکز همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و اروپا برگزار شد.

علی سعیدی مشاور عالی سازمان بورس و اوراق بهادر در این نشست ضمن اشاره به وجود تابلوی شرکت‌های کوچک و متوسط در فرابورس ایران و سازماندهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه در فرابورس به نقش حمایتی سازمان بورس و اوراق بهادار پرداخت و گفت که این اتفاقات منجر به افزایش سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی شده است.

همچنین، راینر پتوک، مدیر روابط بین‌الملل و اقتصادی انجمن شرکت‌های کوچک و متوسط نقش و اهمیت همکاری‌های دوجانبه ایران و آلمان در دوران پسابرجام را با اهمیت ارزیابی کرد و خواستار گسترش همکاری شرکت‌های کوچک و متوسط شد.

بابک باقری معاون خدمات مالی تامین سرمایه تمدن ضمن معرفی فضای فعالیت شرکت‌های استارتاپی در ایران و رشد قابل توجه حوزه تکنولوژی و ITدر کشور؛ اقدام به ارائه و معرفی دستاوردهای صندوق جسورانه توسعه فناوری آرمانی و نحوه سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی به سرمایه‌گذاران اروپایی کرد.

معرفی پتانسیل‌های شرکت‌های دانش‌بنیان با محوریت حضور در بازارهای اروپایی، جلب سرمایه‌گذاری خارجی و انتقال دانش روز از مهمترین محورهای این نشست بود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.