نتایج جام برترین‌های دیجی‌کالامگ اعلام شد

چهارمین رقابت برترین‌های دیجی‌کالا مگ، انتخاب محبوب‌ترین برندها و محصولاتی که در سال گذشته عرضه شد از نگاه کاربران؛

0

در رویداد جشن خرید اینترنتی دی‌جی‌کالا، نتیجه چهارمین رقابت برترین‌های دیجی‌کالا مگ از نگاه کاربران آن، که از تاریخ 12 الی 19 آذر برگزار شده است، اعلام شد. این نظر سنجی در 9 گروه انجام شد و 410هزار رای در این مدت به ثبت رسیده است.

رویدادی با عنوان جشن خرید اینترنتی ایران، رویداد یلدای 97 دیجی‌کالا در سالن زرین هتل پارسیان آزادی برگزار شد؛ در این رویداد برترین‌ها از نگاه کاربران دیجی‌کالا در 9 دسته معرفی شدند، برخی از رکوردهای جالب خرید از این فروشگاه آنلاین بیان شد و مدیران دیجی کالا از برنامه‌هایی که برای آینده دارند صحبت کرده و به چند سوال پاسخ دادند.

فراهم شدن امکان بازدید کاربران از پروسه پردازش سفارشات در دیجی‌کالا

حمید محمدی، مدیرعامل دیجی‌کالا، در ابتدای صحبت‌های خود با اشاره به این موضوع که جنس کار دیجی‌کالا کاملا مجازی است و تمامی عملیات آن پشت صفحه مانیتور انجام می‌شود گفت: «به زودی قسمتی روی سایت بارگزاری می‌شود تا از آن طریق، کاربران برای ثبت درخواست بازدید خود از مرکز پردازش دیجی‌کالا اقدام کنند. به صورت روزانه یا هفتگی برنامه‌ای تدارک دیده می‌شود که کاربران به صورت گروهی از ابتدا تا انتهای پروسه پردازش در مرکز دیجی‌کالا را از نزدیک دیده و با آن آشنا شوند.»

ارائه 200 هزار کالا با نشان یلدا

برادران محمدی با اشاره به این موضوع که در یلدای امسال توجه ویژه‌ای به برندهای ایرانی داریم، اشاره کردند که در جشنواره امسال 200هزار کالا با نشان ویژه یلدا ارائه می‌شود و ادامه دادند: «از بین 15000 فروشنده، 3000 فروشنده به صورت جدی در جشنواره خرید یلدا 97 شرکت کرده‌اند.»

مدیرعامل دیجی‌کالا با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد از کالاهایی که روی سایت قرار دارند ایرانی هستند، گفت: «فروشندگان برتر ما در بخش مارکت‌پلیس، فروشندگانی هستند که از لحاظ تجربه مشتری خوب بوده‌اند و کارمزد فروش تمام محصولات ایرانی در سایت برای آنها صفر خواهد بود.»

با سوپرنوا، ‌احتمال به وجود آمدن مشکل خیلی ضعیف است

حمید محمدی در این رابطه که آیا در زمان جشنواره یلدای دیجی‌کالا سایت از دسترس خارج خواهد شد یا خیر توضیح داد که بیشتر از یک سال، تیمی متشکل از 100 تا 150 نفر از برترین مهندسین ایرانی روی پلتفرم جدید دیجی‌کالا زمان گذاشتند تا مشکلاتی که در گذشته در زمان‌های پیک بازدید پیش می‌آمد را از بین ببرند. او در ادامه اشاره کرد: «پلتفرم جدید ما تیرماه امسال رونمایی شد و با توجه به قابلیت‌هایی که پلتفرم سوپرنوا دارد بعید است که مشکلی برای سایت در طول جشنواره پیش بیاید حتی در ساعات اولیه شروع آن که بازدید سایت و اپلیکیشن با هر زمان دیگر قابل مقایسه نیست.»

محمدی با اشاره به اینکه دیجی‌کالا سال گذشته بزرگترین مرکز پردازش سفارشات کالا در خاورمیانه با ظرفیت پردازش 400هزار کالا در روز را رونمایی کرده است گفت: «پارسال حدود 80هزار قلم کالای موجود در سایت بوده که امسال این عدد به بیشتر از 800هزار کالا رسیده است؛ با توجه به اینکه در بزرگترین هایپرمارکت‌ها این عدد حدود 10 تا 15 هزار قلم کالا است، می‌بینیم که کار بسیار بزرگی صورت می‌گیرد.»

پروژه آتش، تضمین تجربه خوب برای کاربر

او در ادامه بیان کرد: «در دو ماه گذشته کلیه فعالیت‌های توسعه‌ای در دیجی‌کالا متوقف شده و تمام تیم‌ها به صورت متمرکز روی اشکالات موجود نظارت و کنترل دارند. این پروژه تحت عنوان پروژه آتش توسط 50 نفر از تیم دیجی‌کالا در سطح مدیران دعوت شده‌اند تا تنها به دنبال مشکلات و راه‌حل‌هایی برای آنها باشند. به این ترتیب تمام فرآیندها ابتدا تا انتها بازنگری شده و تا حد زیادی مطمئن باشیم که می‌توانیم برای کاربرانمان تجربه خوبی تضمین کنیم.»

جبران تجربیات بد کاربران به شیوه دیجی‌کالا

در ادامه حمید محمدی از تهمیداتی که برای جبران اشکالات موجود در زمان خرید برای کاربران در نظر گرفته شده است به این صورت گفت: «در جبران اشکالات موجود، به کاربران کارت هدیه تعلق می‌گیرد؛ به عنوان مثال اگر کالایی از سمت دیجی‌کالا کنسل شد تا ۵٠٠ هزار تومان کارت هدیه به مشتری می‌دهیم. اگر کالایی غیراصل بود نیز تا سقف ٢٠٠ هزار تومان کارت هدیه می‌دهیم.»

تغییر قیمت‌ها با نرخ ارز

در پایان محمدی در پاسخ به سوالی مبنی بر افزایش قیمت کالاها با افزایش نرخ دلار و عدم کاهش قیمت‌ها با کاهش ارز توضیح داد: «میزان عرضه و تقاضا هم در تعیین قیمت‌ها نقش مهمی دارد و اگر برای مدتی مثل 6 ماه محصول وارد بازار نشود، روی قیمت تاثیرگذار است. علاوه بر آن اکثر کالاها با قیمت ارز نیما تهیه می‌شود که با قیمت دلار در بازار متفاوت است.»

برترین‌ها از نگاه کاربران دیجی‌کالا

همچنین در این برنامه، نتیجه چهارمین رقابت برترین‌های دیجی‌کالا مگ از نگاه کاربران آن، که از تاریخ 12 الی 19 آذر برگزار شده است، اعلام شد. این نظر سنجی در 9 گروه انجام شد و 410هزار رای در این مدت به ثبت رسیده است.

طبق نظر کاربران دیجی‌کالا برترین برندهای‌ ایرانی عبارتند از: تولیدکننده محصولات سوپرمارکتی، کاله؛ برترین برند لوازم خانگی، اسنوا و برترین برند پوشاک و اکسسوری، هاکوپیان بوده است که البته در حال حاضر این برند روی سایت دیجی‌کالا عرضه نمی‌شود و به گفته مدیر بخش پوشاک و اکسسوری تا پایان سال عرضه برند هاکوپیان روی سایت دیجی‌کالا انجام خواهد شد.

در ادامه این نظرسنجی‌ها، موفق‌ترین کمپانی حوزه فناوری دیجیتال، اپل؛ برترین بازی ویدیویی، god of warو خلاقانه‌ترین نوآوری کالاهای الکترونیک، شارژر بی‌سیم معکوس معرفی شد. همچنین برترین گوشی پرچم‌دار از دید کاربران،  iphone 10x max؛ مقرون به صرفه‌ترین گوشی سال honor 9 liteو خواندنی‌ترین کتاب الکترونیک به زبان فارسی، دروغ‌های کوچک بزرگ شناخته شد.

رکوردهای جالب در دیجی‌کالا

رکوردهای جالب در فروش دیجی‌کالا هم به این صورت نام برده شدند، عجیب‌ترین سفارش سیم ظرفشویی با قیمت 3000 تومان بوده که برای کاربری در پسابندر، با 1800 کیلومتر فاصله ارسال شده است. پرفروش‌ترین محصول، هیتر برقی پارس خزر و عنوان کتابی که بیشترین تعداد بار هدیه داده شده است شازده کوچولو، همچنین پرفروش‌ترین محصول فروخته شده در سال 97 صندلی تاشو از یک برند ایرانی بوده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.