نانومچ؛ تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه نانو

15 اسفند، مهلت ثبت‌نام در این رویداد است

0

حمایت‌ها شامل آموزش، مشاوره و کمک به گرفتن مجوزهای موردنیاز، مطالعه فرصت و ارزشگذاری طرح‌ها و تسهیلاتی برای استفاده از خدمات و امکانات در دسترس است که به تمام طرح‌هایی که در طی سال پذیرفته می‌شوند متناسب با سطح آن، تعلق می‌گیرد.

برنامه تجاری‌سازی فناوری نانو یا همان نانومچ برای دریافت طرح از فناوران این حوزه فراخوان داده است. آن‌طور که برگزارکنندگان این برنامه به شنبه‌پرس گفته‌اند متقاضیان برای شرکت در ششمین برنامه نانومچ، تا 15 اسفند سال 96 فرصت ثبت طرح خود را دارد.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، شکوه خلیلی‌فرد، مسئول دبیرخانه این برنامه می‌گوید: «نانومچ برنامه‌ای است که ستاد نانو با هدف فراهم کردن بستری برای ارتقاء صنعت کشور آن را برگزار می‌کند. این حمایت‌ها هم رایگان‌ هستند. تا الان 24 طرح موفق داشته‌ایم که توانسته‌اند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند و جذب سرمایه داشته باشند.»

در رابطه با حمایت‌هایی که برای طرح‌های برگزیده دراین برنامه صورت می‌گیرد، خلیل‌فرد اضافه می‌کند: «حمایت‌ها شامل آموزش، مشاوره و کمک به گرفتن مجوزهای موردنیاز، مطالعه فرصت و ارزشگذاری طرح‌ها و حتی تسهیلاتی برای استفاده از تجهیزات و خرید مواد اولیه است که به تمام طرح‌هایی که در طی سال پذیرفته می‌شوند تعلق می‌گیرد. البته بسته به طرح و شرایط موردنیاز آن، این حمایت‌ها برای هر تیم متفاوت خواهد بود. علاوه بر تمام این موارد، به طرح‌های پذیرفته‌شده‌ای که به سطح قابل‌قبولی رسیده باشند، در نمایشگاه سالانه نانو، فرصت حضور و معرفی در قالب یک دمو داده می‌شود. حضوری که برای جذب سرمایه‌گذار، فرصت بزرگی است.» مسئول دبیرخانه رویداد نانومچ در رابطه با مدت‌زمان برخورداری تیم‌های برگزیده از این حمایت‌ها اعلام می‌کند که محدودیت زمانی مشخصی در این رابطه وجود ندارد، ولی با این حال تاکید می‌کند هر طرح باید در یک زمان مشخص متناسب با نوع طرح به سطح مطلوبی برسد. او در پایان تاکید کرد معیار خروجطرح‌ها از برنامه، ،‌زمان نیست بلکه کاری است که تیم‌ها انجام می‌دهند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.