میان‌بر فرایند دریافت مجوز برای استارتاپ‌ها رونمایی می‌شود

مرکز توسعه تجارت الکترونی در جهت تسهیل و تسریع فرایند صدور مجوزها اقدام می‌کند

0

با امکاناتی که پنجره واحد در اختیار کسب‌وکارهای اینترنتی قرار می‌دهد متقاضی کسب‌وکار از یک درگاه واحد درخواست مجوز کسب‌وکار خود را داده و می‌تواند مجوزهای لازم و استعلامات مورد نیاز خود را کاملا الکترونیکی و فقط از یک پنجره واحد پیگیری و اخذ نماید.

پنجره واحد کسب‌وکارهای اینترنتی به‌عنوان يكي از زيرساخت‌هاي اصلي و پیش‌نيازهاي کلیدی در سهولت ایجاد و توسعه کسب‌وکارها است. با کمک این سیستم امکان تبادل اطلاعات مورد نیاز کسب‌وکارها و متقاضیان کالا /خدمات و اطلاعات بین بخش‌های مختلف دولت به صورت کاملا یکپارچه و مدیریت شده فراهم شده و از این طریق جمع‏آوری، نگهداری، بایگانی و بازیابی اطلاعات به صورت متمرکز و یکپارچه انجام می‌پذیرد.

پنجره واحد کسب و کارهای اینترنتی با اهدف ذیل در دست راه‌اندازی می‌باشد:

1- مدیریت یکپارچه، هماهنگی و اداره امور اخذ و تکمیل و صدور مجوز کسب‌وکارهای اینترنتی

2- تسریع و تسهیل صدور مجوزها و ایجاد و مدیریت کسب‌وکارهای اینترنتی

3- آسان‌سازی امور، کم کردن مراجعات متقاضیان، افزایش شفافیت در سیستم و کاهش فساد سیستمی

مؤلفه‌های کلیدی پنجره واحد کسب‌وکارهای اینترنتی شامل نماد اعتماد الکترونیکی، رتبه‌بندی و اعتبارسنجی کسب‌وکارهای اینترنتی، ثبت شکایات و تخلفات و همچنین بررسی و رسیدگی به آن‌ها می‌باشد. هر خریدار می‌تواند با ورود به پنجره واحد، تمامی سرویس‌های مورد نیاز خود را داشته باشد و تنها فقط از یک درگاه با فروشنده، دستگاه‌های مجوز دهنده، دستگاه‌های نظارتی و حمایتی در ارتباط بوده و همچنین پیگیر مسائل مربوط به خود باشد.

با امکاناتی که پنجره واحد در اختیار کسب‌وکارهای اینترنتی قرار می‌دهد متقاضی کسب‌وکار از یک درگاه واحد درخواست مجوز کسب‌وکار خود را داده و می‌تواند مجوزهای لازم و استعلامات مورد نیاز خود را کاملا الکترونیکی و فقط از یک پنجره واحد پیگیری و اخذ نماید.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مطابق با ماده 70 قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مورد آن دسته از فعالیت‌های اقتصادی که نیازمند أخذ مجوز از دستگاه‌های متعدد می‌باشند، دستگاه اصلی موضوع فعالیت، وظیفه مدیریت یکپارچه، هماهنگی و اداره امور أخذ و تکمیل و صدور مجوز را برعهده خواهد داشت و از طریق ایجاد پنجره واحد به صورت حقیقی یا در فضای مجازی با مشارکت سایر دستگاه‌های مرتبط به گونه‌ای اقدام می‌نماید که ضمن رعایت اصل همزمانی صدور مجوزها، سقف زمانی موردنظر برای صدور مجوز از زمان پیش‌بینی‌شده در قانون نحوه اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی تجاوز ننماید. اقدام به راه‌اندازی پنجره واحد کسب‌وکارهای اینترنتی نموده است. پنجره واحد کسب‌وکارهای اینترنتی با ایجاد سهولت و تسهیل فرآیند تعاملات برای هر شهروند می‌تواند گامی مثبت و رو به جلو در راستای مشتری مداری ایجاد کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.