مهمترین خواسته ما از مسئولان حمایت معنوی است

هاله آقابابا، بنیان‌گذار استارتاپ آرکایک‌لند:

0

برنامه اصلی سال 97 ما، شرکت در چندنمایشگاه خارجی و برقراری ارتباط و آشنایی با گردشگران، تورها و آژانس‌های خارج از کشور است که بتوانیم خود را تبلیغ کنیم و با ما آشنا شوند.

آرکایکلند استارتاپی در زمینه گردشگری عشایر است که هفته پیش، بعد از حدود 6 ماه، سایت آن (Arkaikland.com) لانچ شد. هاله آقابابا، بنیان‌گذار این استارتاپ در این رابطه می‌گوید: «مشتریان هدف ما از ابتدا گردشگران خارجی بوده‌اند؛ به همین دلیل سایت به زبان انگلیسی لانچ شده است. برنامه اصلی سال 97  ما، شرکت در چندنمایشگاه خارجی و برقراری ارتباط و آشنایی با گردشگران، تورها و آژانس‌های خارج از کشور است که بتوانیم خود را تبلیغ کنیم و با ما آشنا شوند.» او اشاره می‌کند به منظور توانایی کار کردن با گردشگران خارجی و حل مسائل مالی و پرداختی، در حال همکاری با یک استارتاپ دیگر در زمینه انجام کارهای مالی و انتقال ارز هستند و احتمالا تا 3 ماه دیگر با این روند، موفق به جذب گردشگر خارجی خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، آقابابا در رابطه با نمایشگاه‌هایی که در داخل کشور برگزار شده‌ است، می‌گوید: «نمایشگاه‌ها فرصت بسیار خوبی برای تبلیغات و ارتباطات هستند. در چند نمایشگاهی که ما شرکت داشتیم، با توجه به اینکه ارگان‌های دولتی و غیردولتی هم برای بازدید حضور دارند، امکان برقراری ارتباط با آنها به وجود می‌آید.» او در ادامه اشاره می‌کند که مهمترین خواسته ما از مقامات و ارگان‌ها، حمایت‌های معنوی است و توضیح می‌دهد: «به عنوان مثال، روند قانونی کارها در ابتدا، کار مشکلی نیست اما کمی که استارتاپ به جلو می‌رود، تازه به مرحله سنگ‌اندازی‌های قانونی و اداری و دولتی می‌رسد. به همین دلیل از ابتدای کار باید به تمام موانع و ملزومات کار اندیشید.»

هاله آقابابا می‌گوید: «بعد از گذشت حدود 6 ماه از کار، هنوز در فاز اولیه کار هستیم که همان ارزیابی اقامتگاه‌ها در نواحی مختلف ایران و استانداردسازی آنها است. طرح ما در اصل یک سیستم رزرواسیون جامع است که اقامتگاه‌های عشایری و بوم‌گردی کل کشور را در برمی‌گیرد و اطلاعات جامعی از این اقامتگاه‌ها دربرخواهد داشت.» به گفته آقابابا، سختی کار تا به اینجا در جمع‌آوری دیتا بوده است؛ چرا که تا قبل از این هیچ دیتای عشایری در این زمینه موجود نبوده است و باید تماما جمع‌آوری و استانداردسازی می‌شدند.

بنیان‌گذار آرکایکلند از شکل‌گیری ایده این استارتاپ می‌گوید: «تا قبل از رویداد پاتوق، که رویدادی مربروط به پژوهشگاه میراث فرهنگی بوده است، هیچ اطلاعی از استارتاپ و شکل‌گیری و ایجاد آن نداشتیم. بعد از شرکت در این رویداد و با توجه به این که تحصیلات و پایان‌نامه من هم در زمینه احداث یک دهکده عشایری بود، به ذهنمان رسید که در کنار احداث این دهکده، سیستم رزرواسیون جامعی که کل کشور را در برگیرد را هم ایجاد کنیم. در آن رویداد ایده را مطرح کردیم و موفق به کسب رتبه سوم شدیم. از همان زمان ایده این استارتاپ شکل گرفت و مراحل اولیه کار شروع شد. در حال حاضر، آرکایکلند یک استارتاپ با تیم 5 نفره و مشغول فعالیت است.»

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.