معافیت زنان سرپرست خانوار از پرداخت کمیسیون

اسنپ مطرح کرد؛

0

همزمان با روز ملی کارآفرینی و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اسنپ زنان سرپرست خانواده را در طرحی به نام «همراهِ زنانِ سرزمینم» از پرداخت کمیسیون معاف کرد.

طبق آخرین آمار رسمی، بیش از ۳میلیون خانواده در کشور توسط زنان سرپرستی می‌شود، اما فقط حدود ۴۵۰ هزار نفر از زنان سرپرست خانواده دارای شغل و درآمد هستند. این عدد نشان می‌دهد که بیش از ۸۵ درصد از زنان سرپرست خانواده بیکار‌‌‌‌‌‌‌اند. این زنان غالبا با دو موضوع اصلی تامین معاش و مدیریت خانواده روبه‌رو هستند و حمایت‌هایی که در زمینه تسهیل اشتغال‌ آنها صورت می‌گیرد می‌تواند به بازیابی هویت اجتماعی‌‌شان نیز کمک کند.

امروز بیش از ۳۰ هزار راننده زن از سراسر ایران در اسنپ مشغول به کار هستند. اسنپدر تازه‌ترین اقدام، از زنان سرپرست خانواده دعوت می‌کند تا در صورت تمایل در طرح همراهِ زنانِ سرزمینم شرکت کنند. زنانی که همسرشان فوت شده و یا حضانت فرزندشان را به طور قانونی بر عهده دارند مشمول این طرح خواهند شد. متقاضیان از ۶ تا ۳۱ مرداد فرصت دارند تا با مراجعه به دفاتر اسنپ در شهر خود و ارائه گواهی فوت همسر یا برگه‌ حضانت فرزندان از این طرح بهره‌مند شوند. کلیه افرادی که مشمول این طرح هستند تا پایان سال ۹۸ از پرداخت کمیسیون به اسنپ معاف خواهند شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.