مرکز توسعه فناوری و نوآوری‌های انرژی ایران راه‌اندازی می‌شود

با انعقاد تفاهم‌نامه‌‌ای سه جانبه؛

0

هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه همکاری، تاسیس و راه‌اندازی مرکز توسعه فناوری و نوآوری‌های انرژی ایران است تا به زودی با راه‌اندازی این مرکز، شاهد ساماندهی استارتاپ‌ها، شتابدهنده‌ها و شرکت‌های فناور حوزه انرژی در این مکان باشیم.

تفاهم‌نامه همکاری در زمینه تاسیس مرکز توسعه فناوری‌های انرژی ایران میان کامبیز مهدی‌زاده فرساد، دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی، اسماعیل قادری‌فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و اکبر ادیب‌فر، رئیس هیئت مدیره انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران امضاء شد. هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه همکاری، تاسیس و راه‌اندازی مرکز توسعه فناوری و نوآوری‌های انرژی ایران است تا به زودی با راه‌اندازی این مرکز، شاهد ساماندهی استارتاپ‌ها، شتابدهنده‌ها و شرکت‌های فناور حوزه انرژی در این مکان باشیم.

 

بر اساس این تفاهم‌نامه ستاد حوزه انرژی معاونت علمی متعهد به انجام اموری همچون حمایت از تاسیس و راه‌اندازی مرکز توسعه فناوری‌ها و نوآوری‌های انرژی در قالب تامین مالی، انجام اقدامات لازم برای تسریع در اخذ مجوزهای لازم برای تاسیس و آغاز به کار مرکز، حمایت از صادرات و بازارسازی برای محصولات تجاری شده توسط استارتاپ‌های تحت پوشش مرکز و حمایت از تجاری‌سازی طرح‌های موفق و معرفی آنها به بهره‌برداران و متقاضیان به خصوص در دستگاه‌های اجرایی می‌شود. از سویی انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز موظف به انجام مواردی همچون راه‌اندازی، تکمیل و تجهیز مرکز طبق پلان‌های نهایی شده مورد توافق طرفین، تربیت نیروی انسانی متخصص در قالب دوره‌های مصوب و از طریق منتورینگ، تامین مالی برای بازسازی و راه‌اندازی زیرساخت‌های طرح مورد اعلام، ارائه سمینارها، دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت، جذب شرکت‌ها، استارتاپ‌ها و تیم‌های فعال در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر شده است.

 

انعقاد این تفاهم‌نامه و راه‌اندازی مرکز توسعه فناوری و نوآوری‌های انرژی ایران گامی برای توسعه حوزه انرژی در کشور است تا فعالان این حوزه به صورت متمرکز در این مرکز به فعالیت خود ادامه دهند. باید گفت با توجه به پیشرفت علم در حوزه انرژی و الحاق آن به زنجیره فناوری‌های هوشمند از یک سو و نیاز بالای کشور به پیشرفت در زمینه فناوری‌ها در این حوزه از سوی دیگر نیاز به وجود این مرکز را نشان می‌دهد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.