مرسدس‌ بنز برای کاهش ۱.۵میلیارد دلاری هزینه‌های خود، هزاران شغل را حذف خواهد کرد

گروه خودروسازی دایملر، قصد دارد هزاران شغل را در سراسر جهان حذف کند.

0

مرسدس‌ بنز به دنبال اقدام رقبای خود مانند بی‌ام‌و و فولکس‌واگن، با هدف پس‌انداز هزینه‌ها، به اخراج و تعدیل نیروهای خود می‌پردازد.

گروه خودروسازی دایملر، قصد دارد هزاران شغل را در سراسر جهان حذف کند. این اقدام برای احیای حاشیه‌های سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌های سنگین در حوزه وسایل نقلیه برقی و خودران انجام خواهد شد.

مرسدس‌ بنز به دنبال اقدام رقبای خود مانند بی‌ام‌و و فولکس‌واگن، با هدف پس‌انداز هزینه‌ها، این کار را انجام می‌دهد.

گروه سازنده اتومیبل‌های مرسدس‌ بنز در بیانیه‌ای اظهار داشت، حذف این مشاغل تا پایان سال ۲۰۲۲ به عنوان بخشی از تلاش آنها به منظور کاهش هزینه‌های ۱.۴میلیارد یورویی (۱.۵ میلیارد دلاری) پرسنل انجام می‌شود. به همین منظور این شرکت قصد دارد برنامه‌های خود را برای بازنشستگی زودرس و کاهش کارمندان اداری در آلمان گسترش دهد.

گروه صنعتی دایملر که قصد دارد ۱۰ درصد سمت‌های مدیریتی خود را کاهش دهد، مقدار کل مشاغل حذف‌شده را مشخص نکرده است. البته این تولیدکننده آلمانی متذکر شده است که قرارداد کار را مبنی بر منع اخراج اجباری را تا سال ۲۰۲۹، اجرا خواهد کرد.

ویلفرد پورت، (Wilfried Porth) رئیس پرسنل دایملر نیز در این بیانیه گفت: با ایجاد سنگ‌بنای ساده‌سازی شرکت، در حال حاضر با شورای کار موافقت کرده و می‌توانیم تا پایان سال ۲۰۲۲ به این هدف برسیم. ما تا آنجایی که امکان داشته باشد، اقدامات را با توجه به مسؤلیت اجتماعی انجام خواهیم داد.

خودورسازان دیگر نیز برنامه‌هایی را به منظور سرمایه‌گذاری در پیش گرفته‌اند. این برنامه‌ها، به منظور توسعه تکنولوژی جدید برای رعایت مقررات شدیدتر در رابطه با انتشار گازهای گلخانه‌ای، در بازارهای اصلی انجام خواهند شد. در همین زمان نیز تقاضای جهانی برای وسایل نقلیه جدید، پس از یک دهه رشد بی‌وقفه توسط چین، در حال کاهش است.

در هفته جاری هر دو گردوه خودروسازی آئودی و بی‌ام‌و، پس از مذاکره با اتحادیه‌ها، برنامه‌های خود را به منظور تقلیل نیرو آشکار کردند. به طوری که آئودی قصد دارد ۹۵۰۰ نفر را کنار بگذارد که حدود ۱۵ درصد از نیروی کار آن را تشکیل می‌دهند تا بتواند به درآمد ۶ میلیارد یورویی برسد.

در همین راستا، گروه دایملر نیز پیشنهاد کاهش ساعت کار هفتگی را داده است و اجازه می‌دهد قراردادهای اکثر کارگران موقتی که در نقش‌های اداری فعالیت می‌کنند، منقضی شود.

البته شورای کار این کمپانی در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرده است، شرایط توافق‌نامه خریدوفروش موجود در دایملر، از جمله افزایش دستمزد تعیین‌شده در سال آینده، تحت تأثیر این تقلیل نخواهد بود.

منبع: livemint

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.