مرحله دیگری از توقف ناگهانی فعالیت استارتاپ‌ها

قطعی دوباره خطوط تلفن دفاتر کار مجازی از زبان علی دشتی، بنیان‌گذار استارتاپ دفتر شما

0

باید اقداماتی صورت بگیرد که اعتماد به فضای کار استارتاپی بیشتر شود و اکوسیستم رونق بیشتری بگیرد ولی در مقابل اتفاقاتی می‌افتد که مانع رشد اکوسیستم می‌شود.

18 بهمن ماه 1396 حوالی ظهر بود که اختلالی در خطوط تلفن دفاتر کار مجازی پیش آمد و تا صبح 23 بهمن ادامه پیدا کرد. پس از بررسی‌های انجام شده بیان شد که این قطعی به دلیل الزام مخابرات برای تدوین قوانین جدید فعالیت‌های دفاتر کار مجازی بوده است. حال پس از گذشت حدود 5 ماه دوباره همان مشکل پیش آمده و از 5 بعدازظهر 19 تیرماه خطوط تلفن این استارتاپ‌ها و کاربرانشان قطع شده است. در همین رابطه با علی دشتی، مدیرعامل استارتاپ دفتر کار شما گفت‌وگوی کوتاهی داشتیم که او توضیحاتی در رابطه با این اتفاق داد.

 

بدون اطلاعی، سیستم‌های ارائه دفاتر مجازی قطع شدند

دشتی می‌گوید: «از دیروز ساعت 5 بعدازظهر خطوط تلفن اکثر دفاتر کار مجازی قطع شدند؛ هنوز دقیقا نمی‌دانیم مشکل پیش آمده به چه دلیل است ولی به نظر می‌آید بحث اصلی، مشکل احراز هویت دفاتر کار مجازی است که به چه شکل انجام می‌شود. البته بحث ثانویه‌ای هم که احتمال دارد مطرح باشد، مسائل مالی است.»

 

احراز هویت دفاتر کار مجازی

او در رابطه با احراز هویت می‌گوید: «ما به روش‌های مختلف احراز هویت را انجام می‌دهیم و همیشه سعی در همکاری داشته‌ایم. ولی هنوز به نظر می‌رسد مشکل در همین رابطه است و بدون اطلاع قبلی، دوباره ما را قطع کردند و این اتفاق باعث شده شرایط خیلی سخت و نا به سامانی برای ما به وجود آید. مسئله مهمتر هم اینکه مشخص نیست این قطعی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.»

مدیرعامل استارتاپ دفتر شما به قطعی قبل اشاره می‌کند و توضیح می‌دهد: «قطعی دفعه قبل هم به همین دلیل بود و صحبتی که مطرح می‌شود این است که طرحی ارائه نداده‌ایم. در صورتیکه ما داریم کار خودمان را انجام می‌دهیم و نمی‌دانیم چه طرحی باید ارائه شود. قطعا باید در ارائه طرح، به ما کمک شود و طرحی نهایی شود و ما آن را اجرا کنیم.» دشتی می‌گوید برای برطرف شدن مشکلی که بهمن ماه پیش آمد تا اردیبهشت زمان داده شده بود و همچنان پیگیری انجام می‌شود ولی هنوز نتیجه قطعی حاصل نشده است.

 

رشد درصد شکست استارتاپ‌ها

دشتی از نتایج این اتفاق ناگهانی به این صورت می‌گوید: «چنین قضایایی شدیدا به اکوسیستم استارتاپ‌ها ضرر می‌زند. استارتاپ‌ها کارهای تبلیغاتی انجام دادند و در حال فعالیت و رونق کسب‌وکارشان هستند ولی ناگهان شرایطی پیش می‌آید که تمامی خطوط تلفن این استارتاپ‌ها قطع می‌شود. قطعا چنین اتفاقی باعث می‌شود استارتاپ‌ها اطمینان خود را نسبت به این نوع فعالیت از دست دهند و مجبور باشند هزینه‌های زیادی متحمل شوند و با سیستم قدیم و سنتی مجبور به فعالیت باشند. در نهایت شاید نتوانند چنین هزینه‌هایی را متقبل شوند و به این ترتیب درصد شکست این دسته از استارتاپ‌ها به صورت چشمگیری بالا می‌رود.» او اضافه می‌کند باید اقداماتی صورت بگیرد که اعتماد به فضای کار استارتاپی بیشتر شود و اکوسیستم رونق بیشتری بگیرد ولی در مقابل اتفاقاتی می‌افتد که مانع رشد اکوسیستم می‌شود.

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.