مدیر عامل توییتر در واکنش به حساب ترامپ: خوشحال نیستیم ولی ضروری بود

0

«جک دورسی» با انتشار یک رشته توییت نسبت به مسدود شدن حساب کاربری ترامپ واکنش نشان داد. وی اعلام کرد از این مساله خوشحال نیست اما آنرا اقدامی درست می داند چرا که نتیجه نفرت پراکنی آنلاین، بروز خشونت در دنیای واقعی است.

مسدود شدن دائمی صفحه ترامپ با ۸۸ میلیون دنبال کننده در پی حمله طرفداران وی به کاخ کنگره واکنش های گسترده و متفاوتی در پی داشت. هرچند این اقدام از سوی برخی با استقبال همراه شد اما بسیاری دیگر و از جمله رهبران و مقامات سیاسی کشورهای مختلف به آن واکنش منفی نشان دادند. مدیرعامل توییتر که تا کنون سکوت کرده بود، حالا با انتشار چندین توییت نسبت به آن واکنش نشان داده است.

دورسی توییت هایش را با اشاره به این نکته شروع کرده که از مسدود شدن صفحه ترامپ خوشحال نیست و به آن افتخار نمی کند اما بر اساس هشدارها و اطلاعاتی که از تهدیدات فیزیکی به آنها رسیده ناچار به اتخاذ این تصمیم شده اند که تبعات چشمگیری نیز به همراه داشته است.

دورسی با اشاره به این نکته که بسته شدن حساب کاربر نتیجه شکست آنها در ترویج بحث های سالم است بر لزوم بازنگری در تناقض های موجود در خط مشی این شبکه تاکید کرد. از نظر وی شبکه های اجتماعی باید در رابطه با سیاست های تعدیل محتوا شفافیت بیشتری به خرج دهند.

یکی از استدلال هایی که مخالفان ترامپ در روزهای اخیر به آن اشاره می کردند این بود که بستن صفحه توییتر ترامپ ناقض آزادی بیان نیست و رییس جمهور می تواند از پلتفرم های دیگر استفاده کند. دورسی اما می گوید مسدود شدن دومینو وار ترامپ در فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و حتی یوتیوب نشان می دهد که این استدلال چندان درست نیست.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.