مدیرعامل بورس: ابزارهای پر ریسک وارد بازار سرمایه نمی‌شوند

اخطار رئیس سازمان بورس به سرمایه‌گذران بورسی و غیربورسی برای ریسک بالای استارتاپ‌ها؛

0

مدیرعامل شرکت بورس با تاکید بر اینکه شرکت‌های پرریسک در بورس پذیرش نمی‌شوند تاکید کرد: «فین‌تک‌ها و استارتاپ‌ها به دلیل پرریسک بودن قابلیت پذیرش در بورس را ندارند.»

علی صحرائی، مدیرعامل شرکت بورس با تاکید بر این‌که شرکت‌های پرریسک در بازار سرمایه پذیرش نخواهند شد، گفت: «شرکت‌های فین‌تک بیشتر در حوزه تکنولوژی کار می‌کنند و بعضی‌ها در حوزه صنایع جدید مشغول هستند.»

مدیرعامل شرکت بورس تاکید کرد: «این صنایع و تکنولوژی‌ها ریسک‌ زیادی دارند و ابزارهای بازار OTC هستند. کسانی که قابلیت پذیرش ریسک‌های بالا را دارند عمدتا در این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند.»

صحرائی در پاسخ به این‌که آیا فین‌تک‌ها و شرکت‌های نو قابلیت ورود به بورس دارند، بیان کرد: «خیر. این‌ شرکت‌ها قابلیت ورود به بورس را ندارند چون ابزارهای پرریسک وارد بازار سرمایه از جمله بورس نمی‌شوند.»

بورس این ارزش‌گذاری‌ها را قبول ندارد

سابقا درباره ارزش‌گذاری استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نو صحبت‌ها و حرف و حدیث‌های زیادی وجود داشت؛ تعدادی از استارتاپ‌ها با اعلام ارزش‌گذاری‌های نجومی اعلام کردند که می‌خواهند از طریق بورس تامین مالی کنند، اما رئیس سازمان بورس بارها تاکید کرده که ریسک استارتاپ‌ها بسیار زیاد است و در این مورد به سرمایه‌گذاران بورسی و غیر بورسی اخطار داده است. سازمان بورس اعلام کرده این ارزش‌گذاری‌ها را قبول ندارد.

منبع ایسنا
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.