مایکروسافت در تلاش برای بدست آوردن پینترست است

0

گزارش شده است که مایکروسافت در تلاش برای دستیابی به این شبکه اجتماعی با پینترست مذاکراتی انجام داده است. فایننشال تایمز گزارش داد که غول نرم افزار در ماه‌های اخیر درمورد یک معامله به پینترست مراجعه کرده است، اما گفتگوها فعلاً فعال نیستند. اگر معامله‌ای صورت می‌گرفت، با توجه به ارزش 51 میلیارد دلاری Pinterest، بزرگترین معامله مایکروسافت تاکنون بود.

گرچه علاقه بالقوه مایکروسافت به پینترست می تواند یک استراتژی نوظهور برای ادامه فشار ابری آن باشد. سازنده ویندوز تلاش کرده است تا سرویس‌های آنلاین بزرگتر را متقاعد کند تا از پیشنهادات Cloud Azure خود استفاده کنند. AWS آمازون بر این بخش از بازار تسلط دارد و نام های بزرگی مانند پینترست می‌توانند مشتریان اضافی را جذب کنند.

این روشی است که ما شاهد تلاش مایکروسافت با تیک‌تاک بودیم. اگرچه موفقیت آمیز نبود، اما یک معامله TikTok می‌توانست داده‌های ارزشمند مایکروسافت را مجانی برای خدمات بی شمار دیگر آن ارائه دهد و همچنین به عنوان یک آگهی تبلیغاتی بزرگ برای شرکا و فروشندگان خود عمل کند که تلاش می‌کنند مشاغل را متقاعد کنند که با Azure و نه AWS همراه شوند.

مایکروسافت برخی از شرکتهای مهم را تحت مدیرعاملی Satya Nadella خریداری کرده است. با معامله 7.5 میلیارد دلاری، GitHub چند سال پیش به مایکروسافت پیوست و 26.2 میلیارد دلار خرید مایکروسافت در LinkedIn اولین خرید بزرگ نادلا بود. مایکروسافت همچنین در مراحل پایانی نهایی کردن خرید بتسدا با ارزش 7.5 میلیارد دلار است.

ارزش سهام پینترست از رکورد پایینی که در مارس سال گذشته در بحبوحه شیوع ویروس کرونا داشت، بیش از هفت برابر افزایش پیدا کرده است. این شرکت رسانه اجتماعی با قرار دادن تبلیغات در کنار پینها یا پستهایی که توسط کاربران در این سایت بارگزاری می شود، درآمدزایی دارد. درآمد این شرکت در سه ماهه پایانی سال گذشته ۷۶ درصد رشد کرد و به ۷۰۶ میلیون دلار رسید که بسیار بالاتر از پیش بینی درآمد ۵۸ میلیون دلاری از سوی تحلیلگران بود.

بر اساس گزارش رویترز، فایننشیال تایمز نوشت: توافق احتمالی میان دو شرکت، تمایل دولت بایدن برای اجازه دادن به شرکتهای فناوری قدرتمند برای بستن قراردادهای خرید را محک می زند.

ارزش سهام پینترست در زمان گشایش معاملات روز پنج شنبه تحت تاثیر خبر تمایل مایکروسافت برای خرید این شرکت پنج درصد صعود کرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.