لی جائه یونگ وارث سامسونگ به دلیل رسوایی رشوه به حبس محکوم شد

0

وارث سامسونگ ، لی جه یونگ توسط دادگاه عالی در کره جنوبی به دو سال و شش ماه زندان محکوم شده است. لی از سال 2014 به طور واقعی رئیس سامسونگ الکترونیک است. این حکم احتمالاً برای آینده نقش وی در این غول فناوری دارای عواقبی خواهد بود.

اخبار مربوط به این حکم باعث شد سهام الکترونیک سامسونگ بیش از 4 درصد کمتر از قبل از شروع کار به عقب برگردد.

کارشناسان می گویند این حکم می تواند خلا رهبری ایجاد کند و مانع تصمیم گیری سامسونگ در مورد سرمایه گذاری های کلان در آینده شود. کیم دا جونگ، استاد تجارت در دانشگاه Sejong ، به خبرگزاری فرانسه گفت: این واقعاً یک ضربه بزرگ و یک بحران بزرگ برای سامسونگ است.

لی بزرگ سال گذشته درگذشت ، و منجر به حدس و گمان در مورد ایجاد لرزش در سامسونگ شد زیرا وارثان وی مجبور به فروش دارایی یا پرداخت سود برای پوشش یک لایحه عظیم مالیات بر ارث شدند.

طبق حکم دادگاه ، لی به طور فعال رشوه می داد و تلویحاً از رئیس جمهور می خواست که از قدرت خود برای کمک به جانشینی روان خود استفاده کند در راس سامسونگ.

دادگاه لی را به اتهام رشوه خواری ، اختلاس و پنهان کاری درمورد سودهای جنایی به ارزش حدود 8.6 میلیارد وون (7.8 میلیون دلار ؛ 5.75 میلیون پوند) محکوم کرد و گفت کمیته انطباق مستقلی که سامسونگ در اوایل سال گذشته تشکیل داده هنوز کاملاً کارآمد نیست.

لی حتی وقتی در قله رهبر شدن غول فناوری جهانی قرار داشت با مشکلات حقوقی روبرو شد. وی اولین بار در فوریه 2017 به جرم ادعای نقش در یک رسوایی سیاسی و شرکتی مرتبط با رئیس جمهور وقت کره جنوبی ، پارک گئون های ، دستگیر شد.

در آخرین جلسه دادگاه در ۳۰ دسامبر، لی یک عذرخواهی بلندبالا را خواند و وعده های قبلی خود برای تبدیل کردن سامسونگ به یک شرکت عالی و عدم تکرار اشتباهات گذشته را تکرار کرد و متعهد شد قدرت در سامسونگ را به فرزندانش منتقل نکند. جانشین شدن رسمی لی به جای پدرش که در اکتبر درگذشت، احتمالا تا زمان آزادی وی از زندان به تاخیر خواهد افتاد.

اتهامات علیه لی شامل رشوه خواری ، اختلاس ، پنهانکاری دارایی در خارج از کشور و دروغ پردازی – که وی همه آنها را رد کرد و گفت سامسونگ در عوض چیزی نمی خواهد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.