قول‌وقرارهای آنلاین وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات اولین نشست خبری آنلاین کشور را برگزار کرد

0

اولین نشست خبری آنلاین کشور، صبح امروز 19 اسفند 96 با شرکت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از خبرنگاران حوزه ICT و با هدف ایجاد عدالت رسانه‌ای بیشتر و حمایت از سرویس‌های داخلی در سرویس اشتراک ویدیوی آپارات برگزار شد.

اولین نشست خبری آنلاین کشور، صبح امروز 19 اسفند 96 با شرکت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از خبرنگاران حوزه ICT و با هدف ایجاد عدالت رسانه‌ای بیشتر و حمایت از سرویس‌های داخلی در سرویس اشتراک ویدیوی آپارات برگزار شد.

محمدجواد آذری‌ جهرمی فردی به‌روز است و با فضای رسانه‌ای به خوبی آشنایی دارد. او همواره هماهنگ و هم‌راستا با حوزه تخصصی فعالیتش با رسانه‌ها و فضای رسانه‌ای با رویی گشاده مواجه شده است. صبح امروز، شنبه ۱۹ اسفند ۹۶ اتفاق تازه‌ای در فضای رسانه‌ای کشور افتاد. وزیر ارتباطات تابه‌حال نشست‌های خبری مختلف و متنوعی داشته اما این نشست با رویدادهای قبلی یک تفاوت اساسی داشت؛ یک کنفرانس خبری که کاملا زنده و آنلاین و از طریق یک پلتفرم بومی برگزار می‌شد.

جهرمی در ابتدای این رویداد، برگزاری نشست‌های خبری آنلاین را گامی در جهت برقراری عدالت رسانه‌ای و شفاف‌سازی توصیف کرد و توضیح داد: «خبرنگاران در شهرستان‌ها دغدغه‌ها و سؤالات زیادی دارند. متأسفانه تا پیش از این به خاطر بعد مسافت امکان حضور فیزیکی‌ این عزیزان در نشست‌های رسانه‌ای فراهم نبود و سوالات آنها بی‌جواب باقی می‌ماند. حال، با توجه به توسعه شبکه ملی اطلاعات و رشد پلتفرم‌های بومی، این امکان فراهم شده و افرادی که باید در مقابل افکار عمومی پاسخگو باشند، می‌توانند بدون واسطه و به‌طور مستقیم با مردم به گفتگو بنشینند. امیدوارم این اقدام، گامی در جهت شفافیت هر چه بیشتر باشد و به ما نیز در برنامه‌ریزی بهتر و بهبود بخشیدن به امور کمک کند.»

جهرمی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره عدم بهبود کیفیت خدمات در بستر شبکه ملی اطلاعات، این ادعا را رد کرد و توضیح داد: «اتفاقا، برگزاری کنفرانس‌های این‌چنینی نشان می‌دهد خدمات در بستر شبکه ملی اطلاعات در حال رشد است.»

خبرنگارانی  از استان‌هایی چون بوشهر، هرمزگان، گیلان، مازندران، خراسان و قم در این کنفرانس آنلاین حضور داشتند و وزیر در پاسخ به سؤالات آنها گریزی نیز به شرایط و زیرساخت‌های ارتباطی استانشان می‌زد. برای مثال، او در پاسخ به سؤال خبرنگارانی از مازندران توضیح داد که پیش‌تر مقرر بوده به این استان سفر کند و متأسفانه این امر محقق نشده اما به‌زودی به آنجا سفر خواهد کرد.

اینترنت روستایی و برطرف کردن نقاط کور در استان‌ها از دیگر مواردی بودند که از سوی خبرنگاران غیرتهرانی در این نشست مطرح شدند. بنابر اعلام روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، این نشست در مجموع بیش از 11 هزار بازدیدکننده داشت.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.