فیس‌بوک پست‌های سیاست‌مداران را حذف نمی‌کند!

0

با توجه به نزدیک شدن انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، خط‌مشی فیس‌بوک در ارتباط با محتوای انتشار‌ یافته از سوی سیاست‌مداران، مبنی بر عدم دخالت این شبکه اجتماعی است؛ به طوری که اعلام کرده است که سخنان سیاست‌مدارن را چه قابل انتشار باشند و چه قوانین این سایت را نقض کنند، مورد بررسی قرار نداده و مسدود نمی‌کند.

Nick Clegg مدیر سیاست جهانی و ارتباطات فیس‌بوک که معاون سابق نخست‌وزیر انگلیس نیز بوده است، این سیاست را ناشی از برنامه‌های فیس‌بوک برای جلوگیری از مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد که این ایده برای کاربران فیس‌بوک ایجاد شده است تا بتوانند درباره آنچه سیاستمداران می‌گویند، قضاوت کنند؛ چراکه فیس‌بوک نمی‌خواهد اخبار دروغین و تحریف‌شده، بر تصمیم رأی‌دهندگان تأثیر بگذارد.

فیس‌بوک قصد دارد از جریانات سیاسی بر کنار باشد و بر همین اساس نیز شرکت در بحث‌ها و گفتگوهای سیاسی و یا جلوگیری از سخنرانی یک سیاستمدار را نقش مناسبی برای خودتلقی نمی‌کند.

با توجه به همین سیاست نیز تا جایی که صحبت‌های سیاست‌مداران باعث آسیب به دنیای واقعی یا نقض قوانین نباشد، در آنها مداخله نخواهد کرد. بر این اساس، فیس‌بوک نمی‌تواند سیاستمداران را سانسور کند، مگر اینکه مستقیما مردم را تهدید کرده باشند.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.