فراصندوق ستارگان با سرمایه ۵ هزار میلیارد ریالی راه اندازی شد

0

فراصندوق ستارگان با سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومانی صبح امروز و با حضور جمعی از مسئولان کشوری راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنبه‌پرس، حمیدرضا امیری‌نیا، رئیس فراصندوق ستارگان در مراسم راه‌اندازی فراصندوق ستارگان، گفت:  اقتصاد دانش‌بنیان یک راهبرد استراتژیک است و در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری به توسعه اقتصاد دانش‌بنیان تاکید شده است.

وی در ادامه بیان کرد: اگر شرکت‌های دانش‌بنیان شکل می‌گیرد نیاز به تامین مالی دارند. این زنجیره در اقتصاد سنتی کشور وجود ندارد و خیلی از ایده‌ها در بین راه می‌ماند و نمی‌تواند به نتیجه برسد.

وی در ادامه بیان کرد: در صندوق‌های دانش‌بنیان طرح فاند آف فاند (Found of Funds) را مطرح کردیم تا بتوانیم به تامین مالی آنها بپردازیم. چرا که صندوق نوآوری شروع به کار کرده ولی نتوانسته این ذنجیره تامین مالی را تامین کند.

امیری‌نیا در ادامه بیان کرد: اولین فرا صندوق کشور را در ستاد اجرایی فرمان امام راه اندازی کردیم. این صندوق با سرمایه 500 میلیارد تومانی آغاز به کار کرده است و از جمله سهامداران آن ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه آزاد اسلامی، شرکت مخابرات ایران و همراه اول و … هستند.

وی در ادامه افزود: نگاه به اقتصاد دانش‌بنیان نقطه امید این نهاد در زمینه مالی و اقتصاد دانش‌بنیان و زیست‌بوم دانش‌بنیان است.

در این مراسم سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و جمعی دیگر از مسئولان حضور داشتند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.