فراخوان شناسایی طرح‌های فناورانه و نوآورانه حوزه «صنعت روانکار و فرآورده‏ های نفتی»

0

فراخوان شناسایی طرح‌های فناورانه و نوآورانه برای حضور در رویداد پیوند حوزه «صنعت روانکار و فرآورده‏ های نفتی» منتشر شد

به گزارش شنبه پرس به قنل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، این صندوق برای کمک به استارت‌آپ‌ها و ایده‌پردازان قبل از مرحله دانش‏بنیانی، اقدام به طراحی خدمتی برای توانمندسازی استارت‌آپ‌ها در قالب رویداد «پیوند» کرده است. هدف از برگزاری این رویداد، شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های جذاب و توانمند و معرفی آن‌ها به شتاب‏دهنده‌ها (اعم از دانش بنیان یا غیر دانش بنیان) و سایر سرمایه‌گذاران و فعالان حوزه اکوسیستم استارت‌آپی است و در نهایت بعد از رویداد در قالب طرح هم‌سرمایه‌گذاری، بخشی از هزینه‌های شتابدهی کسب‌وکارهای نوپا به‏صورت بلاعوض تأمین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در راستای توانمندسازی هر چه بیشتر استارت‌آپ‌ها و کاهش احتمال شکست این کسب‌وکارهای نوپا، نهادهایی به نام شتاب‏دهنده‌ها شکل گرفته‌اند. شتاب‏دهنده یک سازمان منسجم و مشخص است که افراد و تیم‌های دارای طرح نوآورانه و فناورانه را انتخاب و در یک دوره چندماهه به آن‌ها خدماتی از قبیل فضای کاری تجهیز شده، آموزش، مشاوره، مربی‌گری، سرمایه‌ اولیه و ارتباط با شبکه سرمایه‌گذاران را ارائه می‌کند؛ در واقع، شتاب‏دهنده‌ها حلقه واسط بین کسب‌وکارهای نوپا و سرمایه‌گذاران جسورانه هستند.

فعالیت شتاب‏دهنده‌ها، هزینه‌های چشمگیری دارد و با خطر‌های مختلفی نیز همراه است. بنابراین در اغلب کشورها، نهادهای دولتی و عمومی، با کمک‌های بلاعوض از این نوع فعالیت‌ها حمایت می‌کنند. صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در راستای کمک به تحقق و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، تکمیل زنجیره ایده تا بازار و تجاری‌سازی نوآوری‌ها، دستاوردهای پژوهشی و اختراعات و کاربردی کردن دانش از فعالیت شتابدهی حمایت می‌کند. این حمایت از طریق ارائه کمک‌ها و خدمات مالی و پشتیبانی به شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان است.

در رویداد «پیوند» ایده‌پردازان و استارت‌آپ‌هایی که هنوز به مرحله MVP نرسیده‌اند طی یک فراخوان شناسایی و آماده ارائه به شتابدهنده‌ها می‌شوند. ثبت‌نام برای معرفی طرح‌ها در این فراخوان برای تمامی دارندگان طرح‏های نوآورانه و فناورانه در تمام حوزه‌های صنعت و فناوری آزاد و رایگان است و علاقه‏مندان به شرکت در این رویداد می‌توانند از طریق فراخوان منتشر شده اعلام آمادگی کنند.

لازم به ذکر است فراخوان شناسایی طرح‌ها برای حضور در رویداد پیوند در حوزه صنعت روانکار و فرآورده‏های نفتی که با حمایت شرکت نفت بهران برگزار می‏شود، آغاز شده است. علاقه‏مندان می‌توانند برای حضور و کسب اطلاعات بیشتر به سایت صندوق نوآوری و شکوفایی به آدرس https://www.inif.ir/web/guest/sundays-peyvand مراجعه نمایند.

حضور در رویداد پیوند، برای عموم آزاد و رایگان است و هیچ محدودیتی برای شرکت در آن وجود ندارد. تنها کافیست قبل از هر رویداد، برای حضور در آن ثبت‌نام کنید. رویداد پیوند در حوزه صنعت روانکار و فرآورده‏های نفتی در تاریخ ۱۱ آبان‏ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.