خدمات شهری در غیر کلانشهرها از تاکسی‌های آنلاین دریافت نمی‌شود

0

طبق رای دیوان عدالت اداری، پرداخت خدمات شهری در غیر کلان‌شهرها دریافت نمی‌شود

به گزارش شنبه پرس، مدیر حقوقی اسنپ اعلام کرده رای دیوان عدالت اداری در این سامانه اجرایی شده و آن‌ها در حال حاضر خدمات شهری را از مسافرین غیر کلان‌شهرها دریافت نمی‌کنند.

«محمد رحمانی» مدیرحقوقی اسنپ می‌گوید که هیچ یک از سامانه‌های #هوشمند حمل‌ونقل درخواست لغو خدمات شهری را از شهرداری نداشتند و این موضوع توسط برخی افراد حقیقی یعنی همان پلتفرم مردم‌نما مطرح و پیگیری شده است.

«محمدرضا علی پور» مدیرعامل این پلتفرم دلیل ورودشان به این ماجرای حقوقی را اینطور گفته بود که تاکسی‌های اینترنتی حاضر نمی‌شدند ریسک مواجهه با شهرداری را بپذیرند و به همین دلیل مردم‌نما این موضوع را با کمترین هزینه پیگیری کرد.

رحمانی در رابطه با حذف هزینه خدمات شهری در کلان‌شهرها می‌گوید که این یک موضوع حقوقی است و دیوان عدالت اداری رای به ابطال بند مربوط به هزینه خدمات شهری شهرداری داده؛ اما در حکم قید شده که ابطال مربوط به قرارداد غیر کلان‌شهرهاست.
«ارتباط تاکسی‌های اینترنتی و شهرداری‌ها تنها منوط به این هزینه نیست و در حوزه‌های مربوط به مسائل شهری با شهرداری‌ها در ارتباط و تعامل کامل هستیم. امیدواریم حذف این هزینه موجب ایجاد زمینه‌های جدید در جهت تفاهم و تعامل بهتر با شهرداری‌ها شود.»

پلتفرم مردم‌نما تاکید کرده که امکان بازگشت مبالغی که تا امروز دریافت شده وجود دارد و مدیر حقوقی اسنپ نیز در این مورد می‌گوید: «تصمیم‌گیری در این خصوص در زمره‌ اختیارات نهادهای ذی‌صلاح است و بدون شک هر تصمیمی که به ما ابلاغ شود در اسرع‌وقت اجرایی خواهیم کرد. لازم به ذکر است که تمامی مبالغ دریافت شده عینا به حساب شهرداری‌ها پرداخت شده است.»

اختلاف بر سر موضوع پرداخت خدمات شهری یکی از مسائل مهمی بود که در چند سال اخیر توافق شهرداری با تاکسی‌های اینترنتی را به تاخیر می‌انداخت و پرداخت خدمات شهری به شهرداری هیچ مبنای قانونی ندارد و تاکید کرده بودند که چنین قراردادی را امضا نمی‌کنند اما در نهایت شهرداری با آنها این قرارداد را پس از کش و قوس‌های فراوان امضا کرد. در نهایت با سازش طرفین، این عوارض ۱.۵ (تا ۲) درصد تعیین شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.