عدم توافق بر موضوع درگاه‌های پرداخت و ایجاد پنجره واحد

جلسه‌ای که در اکوسیستم مخالف‌های زیادی داشت و درنهایت کنسل شد

0

هنوز برای آینده برنامه مشخصی وجود ندارد ولی فعلا به نظر می‌رسد به این زودی‌ها برنامه‌ای برای ورود به این مسئله نیست و تا زمانی که تغییرات خاصی ایجاد نشود، همه چیز مثل قبل خواهد بود.

قرار بود در جلسه‌ای که 29 مردادماه تشکیل می‌شود، موضوع درگاه‌های پرداخت و ایجاد یک پنجره واحد برای پرداخت کسب‌وکارهای اینترنتی بررسی شود. در همان روز در اخباری مبنی بر خارج شدن موضوع این جلسه از دستور کار هیئت مقررات زدایی وزارت اقتصاد منتشر شد. این در حالی است که در هفته گذشته از سمت فعالان این دسته از کسب‌وکارها، مخالفت‌های زیادی با این طرح شده بود.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، جعفر محمدی، عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در این رابطه می‌گوید: «یک روز قبل از تشکیل جلسه، یعنی 28 مرداد ماه اعلام شد که این جلسه کنسل شده است و فعلا قرار نیست از طریق هیات به این موضوع پرداخته شود.» محمدی در رابطه با علت کنسل شدن این جلسه توضیح می‌دهد: «علت این امر، عدم رسیدن به یک توافق کلی بوده است.» او اضافه کرد که این توافق باید بین بانک مرکزی،‌ انجمن فین‌تک، ‌مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، اتحادیه کسب‌وکارهای فضای مجازی و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اتفاق می‌افتاد که مهمانان جلسات تخصصی بودند.

او ادامه می‌دهد که هنوز برای آینده برنامه مشخصی وجود ندارد ولی فعلا به نظر می‌رسد به این زودی‌ها برنامه‌ای برای ورود به این مسئله نیست و تا زمانی که تغییرات خاصی ایجاد نشود، همه چیز مثل قبل خواهد بود.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.