ظرفیت تولید نفت باید افزایش یابد؛ تحریم دائمی نیست

0

رييس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری در حاشیه برگزاری آیین امضای موافقت‌نامه‌های پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت به سوالات خبرنگاران پاسخ داد

دكتر علی آقامحمدی در حاشیه برگزاری آیین امضای موافقت‌نامه‌های پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت افزود: تحریم تا همیشه باقی نمی‌ماند و سرانجام به شکلی حل خواهد شد؛ بنابراین باید از فرصت فعلی برای افزایش ظرفیت تولید نفت به بهترین نحو استفاده کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که «با توجه به استقرار دولت جدید، آیا به بهبود همکاری‌های بین‌المللی ایران و باز شدن مسیر صادرات نفت خوش‌بین هستید؟»، گفت: بله. به نظر می‌رسد گفت‌وگوها از سر گرفته می‌شود و همکاری تازه‌ای شکل می‌گیرد؛ زیرا طرف مقابل می‌داند دولت قاطع است و به دنبال تنش هم نیستند.

آقامحمدی در جمع خبرنگاران به مزیت‌های راه‌اندازی پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت اشاره و تصریح کرد: تحریم‌ها صنعت نفت را از حیث دستیابی به سرمایه و فناوری محدود کرده‌اند و اقداماتی نظیر راه‌اندازی این پارک و حمایت از فعالان حوزه فناوری در این صنعت می‌تواند به کمرنگ‌تر شدن این محدودیت‌ها کمک کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: باید نحوه حمایت از شرکت‌های داخلی مشخص باشد که در صورت رفع تحریم‌ها نیز این روند حمایتی بدون هیچ اختلالی ادامه یابد.

بر اساس این گزارش، پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت با هدف ایجاد مراکز نوآوری و رشد مشترک، هشت موافقت‌نامه همکاری با دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری کشور امضا کرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.