صندوق بازنشستگی کشوری برای ورود به حوزه استارتاپ‌ها، وی‌سی تشکیل داد

این وی‌سی از استارتاپ‌های مرتبط با بازنشستگی از جمله در حوزه فین‌تک و بیمه‌ حمایت خواهد کرد

0

صندوق جسورانه شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت که زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری است، بر اساس نیاز مخاطبان خود، در سه بخش فناوری‌های مالی، بیمه‌ای و صندوق‌های بازنشستگی برای سرمایه‌گذاری و پذیرش سرمایه یا ایده‌ها و محصولات نوین و کارآمد آمادگی خود را اعلام می‌کند.

مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشگستگی کشوری از راه اندازی صندوق سرمایه گذاری جسورانه با محور حمایت از استارت آپ‌های حوزه بازنشستگی و سالمندی توسط هلدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد.

 

جواد عشقی نژاد تصریح کرده است: «از یک سو، سرمایه گذاری و تولید محصول در حوزه بازنشستگی و سالمندی جز از مسیر به‌کارگیری ابزارهای فناوری نوین ثمربخش نخواهد بود و از سوی دیگر، برای حرکت در این مسیر باید بتوان محصولاتی تولید کرد که در کنار ارائه خدمات جدید بتواند در تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصادی کشور نیز اثرگذاری مطلوبی داشته باشد.»

وی ادامه داده است: «توجه به نیازهای بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری به‌ویژه در حوزه خدمات عمومی، سلامت، ورزش، حوزه‌های بیمه گری و … با توجه به اینکه ارائه خدمات به این عزیزان، دیگر از روش های سنتی امکان پذیر نیست، استفاده از استارتاپ‌ها را با توجه به فناوری‌های نوین آن‌ها به یک راه‌حل اثرگذار و مناسب در این حوزه تبدیل می‌کند. »

به گفته عشقی‌نژاد فضای استارتاپ‌ها، این امکان را دارد که علاوه بر ورود تفکرات جدید در یک حوزه مشخص، محصولات جدید، کاربردی و مفیدی را در اختیار مخاطب و سرمایه‌گذار قرار دهد. «از آنجایی که ممکن است فکرهای جدید بتواند از بیرون وارد حوزه استارتاپ شود و به تولید یک محصول بینجامد، توجه به استارتاپ‌ها می‌تواند تفکر یا محصولات ارزشمندی را برای بازنشستگان یا خانواده آن‌ها به بازار عرضه کند. »

مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری، نگاه ویژه به مراکز رشد و توسعه دهندگان سطح کشور و مسائل مختلف حوزه بازنشستگی را از جمله دلایل راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در این شرکت عنوان کرد و افزود: «با تلاش های صورت گرفته موفق شدیم تا در نیمه نخست بهمن ماه امسال، موافقت اصولی تاسیس این صندوق را دریافت کنیم.»

عشقی‌نژاد ادامه داد: «صندوق جسورانه شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت که زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری است، بر اساس نیاز مخاطبان خود، در سه بخش فناوری‌های مالی، بیمه‌ای و صندوق‌های بازنشستگی برای سرمایه‌گذاری و پذیرش سرمایه یا ایده‌ها و محصولات نوین و کارآمد آمادگی خود را اعلام می‌کند.»

شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی، برای حفظ ارزش دارایی‌های این نهاد بازنشستگی در بازار سرمایه فعالیت می‌کند. جواد عشقی‌نژاد گفته است: این شرکت شرایط پذیرش فرابورس را طی کرده است و به‌تازگی موفق به دریافت موافقت اصولی پذیره‌نویسی و ایجاد یک صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه یا همان VC شده است.

به گفته عشقی‌نژاد میزان سرمایه این شرکت ۱۵۰ میلیارد تومان است. صندوق بازنشستگی کشوری یک میلیون و ۳۷۰ هزار بازنشسته تحت پوشش خود دارد.

عکس: حجت حمیدی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.