شرکت یاهو ژاپن از سرمایه‌گذاری مشترک خود با Oyo خارج شد

شرکت اینترنتی یاهو ژاپن، سرمایه‌گذاری مشترک خود را در حوزه اجاره املاک و مستغلات با برند هندی Oyo لغو کرد

0

طبق گزارش اکونومیک‌تایمز به نقل از افراد نزدیک به این کمپانی، اویو برای اینکه بتواند اجرای فناوری بخشی از فرایندهای خود را کاهش دهد، به دنبال اخراج حدود ۲ هزار کارمند تا ماه ژانویه است

شرکت اینترنتی یاهو ژاپن، سرمایه‌گذاری مشترک خود را در حوزه اجاره املاک و مستغلات با برند هندی Oyo لغو کرد. این اقدام در ماه گذشته پس از فروش حدود ۳۰ درصد از سهام این شرکت صورت گرفت.

سخنگوی Oyo در همین راستا گفت: این شرکت مالکیتی را که در اختیار یاهو ژاپن، در شرکت سرمایه‌گذاری مشترک تکنولوژی Oyo و هاسپیتالی ژاپن بود، خریداری کرده است. وی افزود: این حرکت به کمپانی کمک می‌کند تا بر عملیات شرکت نظارت داشته و از رشد پایدار آن اطمینان حاصل کند.

این شرکت مدعی است که تجارت Oyo Life با خدمت‌رسانی به بیش از ۵ هزار مشتری پیشرفت خوبی داشته است. فرایند پیشرفت در Oyo Life، این مکان را برای مالکان فراهم می‌کند که بتوانند خانه‌ها و اتاق‌های خود را برای اجاره دادن در وب‌سایت ثبت کرده و شکایات متعدد صاحبان آنها را در مورد مسائل مربوط به قرارداد دریافت کنند.

SoftBank که در اوایل سال جاری سرمایه‌گذاری مشترکی را با Oyo ژاپن به منظور گسترش حضور بودجه هتل در این کشور آغاز کرده است، به Business Insider ژاپن گفت: قصد دارد سرمایه‌گذاری خود را در Oyo ژاپن ادامه دهد، ژاپن در اواخر سال گذشته نیز بودجه یک میلیارد دلاری Oyo را از طریق صندوق Vision خود رهبری کرده بود. همچنین شرکت  Oyo اخیرا از هیأت مدیره خود چراغ سبزی دریافت کرده است تا ۱.۵ میلیارد دلار بیشتر از SoftBank جمع کند.

طبق گزارش اکونومیک‌تایمز به نقل از افراد نزدیک به این کمپانی، اویو برای اینکه بتواند اجرای فناوری بخشی از فرایندهای خود را کاهش دهد، به دنبال اخراج حدود ۲ هزار کارمند تا ماه ژانویه است؛ بسیاری از این اخراج‌ها در حوزه‌هایی مانند فروش، عرضه و بخش‌های عملیاتی است.

به نقل از یکی از منابع: بیزینس این شرکت در میان افزایش نارضایتی‌ها بین مالکان، متوقف شده است. منبع دیگری نیز گفته است: اویو در این ماه حدود ۱۲۰ نفر از تیم فروش ۱۸۰ نفری خود را در بمبئی اخراج کرده است و ممکن است در هر بخش بین ۸ تا ۱۰ فروشنده را نگه دارد.

شرکت اویو در سال مالی ۲۰۱۹، زیان ۳۳۲ میلیون دلاری داشت که این عدد، نسبت به ضرر ۵۰.۲ میلیون دلاری سال گذشته، افزایش یافته است.

منبع: techinasia.com

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.