شروع وب‌ سامیت ۲۰۱۹ با افشاگری ادوارد اسنودن

0

کنفرانس وب‌سامیت ۲۰۱۹ که در لیسبون پرتقال در حال برگزاری است، با جمع کردن بنیان‌گذارن و مدیرعامل‌های شرکت‌های فناوری، استارت‌آپ‌های با رشد سریع، سیاستمدران و سران کشورها به دنبال پاسخگویی به این سؤال ساده است که به کجا می‌رویم؟
وب‌ سامیت یک کنفرانس تکنولوژی در زمینه کسب‌وکارهای اینترنتی است که از سال ۲۰۰۹ برگزار می‌شود. این کنفرانس که در دوبلین ایرلند راه‌اندازی شده است، از سال ۲۰۱۶ به لیسبون پرتغال منتقل شد و هر سال در آنجا برگزار می‌شود.
وب‌سامیت با تمرکز بر فناوری اینترنت و استارت‌آپ‌ها، هر ساله پذیرای گروه گسترده‌ای از فعالان این حوزه‌ها می‌شود که دور هم جمع شده و چالش‌هایی را که کسب‌وکارهای نوین با آنها روبه‌رو هستند، بررسی می‌کنند.
اهمیت این کنفرانس در حوزه کسب‌وکارهای اینترنتی بسیار زیاد است، مجله فوربس آن را بهترین کنفرانس فناوری در کره زمین می‌داند و نیویورک‌تایمز وب‌ سامیت را یک کنفرانس عالی که افراد برجسته و عالی‌رتبه صنعت فناوری را گرد هم جمع می‌کند، قلمداد کرده است.

وب‌سامیت، فرصتی برای استارت‌آپ‌ها
به گفته برگزارکنندگان همایش وب‌سامیت، در رویداد امسال نیز بیش از ۷۰ هزار نفر از مدیرعامل‌ها و بنیانگذاران بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان، استارت‌آپ‌ها، سرمایه‌گذاران و روزنامه‌نگاران حضور خواهند داشت که این میزان از استقبال، فرصت مناسبی را در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار می‌دهد تا در فضای کسب‌وکارهای نوین شناخته شوند.
وب‌ سامیت امسال در حال برگزاری است و نخسیتن برنامه آن نیز از سوی ادوارد اسنودن، افشاگر معروف و جنجالی ارائه شد. اسنودن که به روسیه پناهنده شده است، از طریق تماس تصویری سخنرانی خود را ایراد کرد و طی آن شرکت‌های تکنولوژی و دولت‌ها را مورد انتقاد قرار داد و ضمن تأکید بر لزوم حمایت از داده‌ها در فضای اینترنت، شرکت‌های بزرگ فناوری جهان مانند فیس‌بوک، گوگل و آمازون را به سرقت داده‌ها متهم کرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.