سورنو یک ‌هایپرمارکت اینترنتی

0

شکل‌گیری زندگی مدرن در ایران در سال‌های اخیر منجر به تشکیل فروشگاه‌های بزرگ (هایپر‌مارکت‌ها) شده است و گردآوری تمام نیازهای مشتریان در یک مکان، سهولت در خرید، صرفه‌جویی در وقت و هزینه، رضایتمندی را برای آنها به ارمغان آورده است.

شکل‌گیری زندگی مدرن در ایران در سال‌های اخیر منجر به تشکیل فروشگاه‌های بزرگ (هایپر‌مارکت‌ها) شده است و گردآوری تمام نیازهای مشتریان در یک مکان، سهولت در خرید، صرفه‌جویی در وقت و هزینه، رضایتمندی را برای آنها به ارمغان آورده است. با گسترش فضای مجازی و نیاز افراد به سرعت در انجام کارها، کم‌کم ‌هایپرمارکت‌ها در نوع جدید خود به وجود آمده‌اند. تب فروشگاه‌های اینترنتی مانند ‌هایپر‌مارکت‌ها در مدت زمان کوتاهی باعث به وجود آمدن تعداد زیادی از این فروشگاه‌ها در فضای اینترنت شده است. ‌هایپرمارکت سورنو به نشانی
sooreno.com‌ یکی از همین ‌هایپرمارکت‌های مجازی است که توسط یک جوان شیرازی راه‌اندازی شده است. محمد پوست‌کار ۲۸ ساله که فارغ‌التحصیل مهندسی نفت از دانشگاه آزاد مرودشت است، بنیانگذار این استارت‌آپ است. هایپر‌مارکت سورنو به عنوان یک مارکت‌پلیس دارای تامین‌کنندگان متعدد در هر برند خاص بوده که این امر موجب می‌شود در یک برند و محصول خاص قیمت‌های متنوعی در اختیار مشتریان قرار گیرد و رقابت بین تامین‌کنندگان و حق انتخاب بهترین و واقعی‌ترین قیمت را به مشتری در خرید محصول ارائه می‌دهد. علاوه بر این، محصولات را در دسته‌بندی‌ها و زیر‌مجموعه‌هایی ارائه می‌دهد تا مشتریان بتوانند بدون سردرگمی و به طور روشن و مشخص به محصول مورد نظر خویش دست یابند. سورنو داری ۱۲ دسته‌بندی است که این دسته‌بندی‌ها ۱۵۰۰ زیرمجموعه دارند و حدود ۸۰ هزار محصول ‌را نیز پوشش می‌دهند. از جمله دسته‌بندی‌هایی که در سورنو وجود دارد، می‌توان به مد و لباس، زیبایی و سلامت، موبایل و تبلت، لوازم جانبی الکترونیکی، صوتی، تصویری و دوربین، خانه و سبک زندگی، لوازم خانگی برقی، ورزش و تندرستی، فرهنگ و هنر و غیره اشاره کرد. در کنار ارائه محصولات مشتریان می‌توانند از بخش معرفی و مجله سایت سورنو‌مگ نیز بهره‌مند شوند که در این بخش‌ها محصولات به صورت تخصصی مورد نقد و بررسی قرار گرفته تا مشتریان بتوانند انتخابی آگاهانه داشته باشند. علاوه بر این، سورنو دارای بخش‌های اختصاصی برای تامین‌کنندگان خود نیز هست بدین صورت که با ارائه پنل اختصاصی این امکان برای تامین‌کنندگان فراهم شده ‌تا بتوانند اطلاعات محصولات خود را وارد کنند و فروش ‌خود را مدیریت کنند. در راستای آموزش واردکردن محصولات و آشنایی با تنظیمات پنل، بخشی در سورنو در نظر گرفته شده ‌که تامین‌کنندگان می‌توانند از آن طریق اطلاعات لازم را کسب کنند. یکی از اهداف محمد در راه‌اندازی این استارت‌آپ، حمایت از تولید ملی و قرار‌گرفتن محصولات تامین‌کنندگان از یک ویترین منطقه‌ای به ویترین کشوری است که از نظر او موجب افزایش فروش و تبلیغ تولیدات ملی در سطح کشور می‌شود. به علاوه استارت‌آپ سورنو قصد دارد ‌در توسعه فعالیت خود قدمی هم در اشتغالزایی بردارد و به صورت مستقیم و غیر‌مستقیم و از طریق خدمات مختلف برای افرادی که با آن کار می‌کنند، اشتغالزایی کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.