سورنا ستاری از ۴ محصول پروبیوتیک دانش‌بنیان رونمایی کرد

0

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از ورود دو شرکت دانش‌بنیان به حوزه تولید داروهای پروبیوتیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم رونمایی از ۴ محصول پروبیوتیک که در محل پارک فناوری پردیس برگزار شد، گفت: اتفاقات جدیدی در صنعت دارویی رخ داده که حاصل زحمات سازمان غذا و دارو است.

وی با بیان اینکه وجود چنین سازمانی به تولید داروها کمک زیادی می‌کند، ادامه داد: مشکل بزرگ ما این است که سازمانی همچون سازمان غذا و دارو در حوزه های دیگر مانند هواپیمایی و دامپزشکی و … وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۷ درصد داروها بومی سازی شده‌اند، افزود: وقتی به بطن کار می‌رویم می‌بینیم که برخی از این داروها مثلا در حوزه دام و طیور بومی‌سازی نشده‌اند زیرا ساختار مناسبی برای دریافت تاییدیه‌های فنی وجود ندارد.

ستاری بیان داشت: ما امیدواریم همواره اتفاقات خوب و خوشایندی در صنعت داروسازی رخ دهد زیرا محققان ایرانی توانایی تولید انواع داروها را دارند.

رونمایی از محصولات پروبیوتیک

معاون علمی و فناوری ریاست جهوری در ادامه از ورود دو شرکت دانش بنیان در پارک فناوری پردیس به حوزه تولید داروهای پروبیوتیک خبر داد و گفت: پروبیوتیک‌ها یک شاخه جدید هستند که در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و ما باید در صدد باشیم که بازار این محصولات را بدست بیاوریم.

ستاری با بیان اینکه واردات در حوزه پروبیوتیک‌ها بالا است، گفت: از صنعت پروبیوتیک می‌توان در بحث لبنیات و صنایع غذایی نیز بهره برد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه در بحث لبنیات و صنایع غذایی وابستگی شدیدی به کشورهای دیگر داریم، تصریح کرد: لازم است که به صورت جدی به این حوزه ورود کنیم چرا که با توانایی استفاده از محصولات پروبیوتیک‌ در صنایع غذایی، کاهش چشمگیر وارادات آن را خواهیم داشت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.