سرمایه‌گذاری ۲۶ میلیارد دلاری مایکروسافت روی لینکدین، منجر به ادغام این دو نشد.

مایکروسافت از معامله ۲۶.۲ میلیارد دلاری خود با لینکدین که در ۱۳ ژوپن ۲۰۱۶ بود، خبر داد.

0

رئیس دارایی مایکروسافت، Amy Hood در این زمینه گفت که هدف اصلی از این دستیابی سرعت بخشیدن به رشد لینکدین و همچنین خط تولید آفیس ۳۶۵ و داینامیک ۳۶۵ مایکروسافت است.

مایکروسافت از معامله ۲۶.۲ میلیارد دلاری خود با لینکدین که در ۱۳ ژوپن ۲۰۱۶ بود، خبر داد. مدیرعامل لینکدین، جف وینر نیز در مصاحبه‌ای که پاییز امسال در دفتر خود در سانیوال کالیفرنیا با CNBC داشت گفت برخی از ایده‌ها سه ماه بعد از نهایی شدن معامله اجرا شدند و برخی دیگر نیز در دست اقدام هستند.

وی در این مصاحبه سرویس ایمیل Outlook  مایکروسافت را در رایانه شخصی خود باز کرد و پیام‌های افرادی را که با آنها در این خصوص تبادل داشتند، نشان داد. مدیرعامل لینکدین درباره سرویس Outlook مایکروسافت گفت: این یک روش قدرتمند برای ردیابی تماس‌ها و فهمیدن اینکه چه کسی به چه چیزی دسترسی دارد، است.

جف وینر در ادامه افزود: اگرچه این ادغام در وب و برنامه Outlook آی‌آو‌اس وجود دارد، وعده‌های دیگری نیز مانند Intelligent Newsfeed در لینکدین هستند که از برنامه‌های آفیس استفاده می‌کنند و ابزارهایی نیز وجود دارند که به مدیران کمک می‌کنند تا از روند کاری کارمندان خود باخبر شوند.

مدیرعامل لینکدین معتقد است رویکرد تحت مدیریت ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، دلیل کندی مایکروسافت برای این دسترسی بزرگ است. چراکه مایکروسافت در گذشته اکتساب‌های اشتباهی داشته است.

به عنوان مثال در سال ۲۰۱۲  مبلغ ۶.۲ میلیارد دلار را به شرکت تبلیغاتی aQuantive ارائه کرد که منجر به اولین ضرر سه ماهه آن شد. همچنین یک خسارت سه ماهه نیز در سال ۲۰۱۵ داشت که به دنبال تغییر ساختار تجارت سخت‌افزار تلفن همراه خود، مبلغ ۹.۵ میلیارد دلار از دستگاه‌ها و خدمات نوکیا خریداری کرده بود. البته هر دوی این معاملات قبل از جایگزینی نادلا به جای استیو بالمر در سال ۲۰۱۴ منعقد شده بود.

ساتیا نادلا درباره معامله با لینکدین گفت: ما از گذشته یاد خواهیم گرفت و از تجربیات مربوط به آن استفاده خواهیم کرد.

رئیس دارایی مایکروسافت، Amy Hood نیز در این زمینه گفت که هدف اصلی از این دستیابی سرعت بخشیدن به رشد لینکدین و همچنین خط تولید آفیس ۳۶۵ و داینامیک ۳۶۵ مایکروسافت است.

لینکدین، به عنوان بخشی از این معامله، استقلال خود را حفظ کرد و وینر با حفظ سمت مدیرعاملی، در تیم رهبری ارشد مایکروسافت قرار گرفت و گزارشات خود را مستقیما به نادلا ارائه می‌دهد. وی در همین رابطه گفت: ساتیا نسبت به چیزهایی که از قبل درباره آن صحبت کرده بودیم، خوب عمل کرده است.

افق طولانی ادغام با لینکدین

لینکدین یک دارایی خاص است و بنابراین متقاضیان زیادی برای ادغام با آن وجود دارند. شرکت Salesforce به دنبال خرید آن بود و حتی یک جنگ مناقصه‌ای نیز به این منظور صورت گرفت، اما راه به جایی نبرد. در همین راستا Marc Benioff مدیرعامل این شرکت برخی اقدامات مایکروسافت را در زمینه پیوند داده‌های لینکدین با سایر محصولات خود ضدرقابتی دانست.

بهرحال بعد از گذشت سه سال از معامله مایکروسافت و لینکدین، هنوز این ادغام صورت نگرفته و لینکدین به عنوان یک نهاد مستقل عمل می‌کند. ضمن اینکه جف وینر نیز هنوز این ادغام را زود می‌داند.

منبع:  cnbc

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.