سرمایه‌گذاران باید بدانند که چطور کنار یک استارتاپ قرار بگیرند

وحید کریمانه، بنیان‌گذار فول‌فکر:

0

تنها داشتن پول و تزریق آن به استارتاپ‌ها کافی نیست. آنها باید همراهی کامل داشته باشند. چه در مورد تزریق به موقع پول، چه در مورد صحبت کردن از مشکلات؛ سرمایه‌گذاران باید بدانند که چطور در کنار یک استارتاپ قرار بگیرند و به کارآفرین کمک کنند تا استارتاپ موفق‌تر شود؛ به این ترتیب، ارزش سهام خودشان هم بالاتر می‌رود.

فول‌فکر، استارتاپی است که در آذرماه 1394 متولد شده و حدود یک سال پیش، موفق به جذب سرمایه شد. وحید کریمانه، بنیان‌گذار این استارتاپ می‌گوید مشغول به کار بر روی یک سری گجj هستند که بتوانند در ارائه خدماتشان از هوش مصنوعی استفاده کنند و برای سال آینده احتمالا این ویژگی در فول‌فکر ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، کریمانه می‌گوید: «در ابتدای کار طبیعتا یک سری مشکلات فنی وجود داشت، با مرتفع کردن کامل آنها، در حال حاضر بیشتر روی بحث مارکتینگ کار می‌کنیم.»

او در درباره مشکلاتی که در راه کار استارتاپ وجود دارد، هم می‌گوید: «مشکلات زیادی وجود دارد که بزرگترین آنها در بخش‌های نیروی انسانی و سرمایه‌گذاری است.» در رابطه با بحث نیروی انسانی، کریمانه اشاره می‌کند که با تلاش و سختی‌های بسیار و آزمون کردن افراد زیادی که آمده و رفته‌اند، در نهایت این مشکل را حل کنند تا امروز تیم 10 نفره و کاملی داشته باشند.

بنیان‌گذار فول‌فکر درمورد مشکلاتی که در بحث سرمایه‌گذاری وجود دارد، هم اشاره می‌کند: «من فکر می‌کنم سرمایه‌گذاران برای ورود به این حوزه باید آموزش ببینند، تنها داشتن پول و تزریق آن به استارتاپ‌ها کافی نیست. آنها باید همراهی کامل داشته باشند. چه در مورد تزریق به موقع پول، چه در مورد صحبت کردن از مشکلات؛ سرمایه‌گذاران باید بدانند که چطور کنار یک استارتاپ قرار بگیرند و به کارآفرین کمک کنند تا استارتاپ موفق‌تر شود؛ به این ترتیب، ارزش سهام خودشان هم بالاتر می‌رود.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.