سرمایه‌های 10 تا 15 میلیونی مردم به سوی استارتاپ‌ها سوق داده می‌شود

با انجام تفاهم‌نامه میان سه وزارتخانه محقق خواهد شد:

1

بر اساس تفاهم‌نامه میان سه وزارتخانه ارتباطات، اقتصاد و کار طرح‌های کسب و‌کارهای ‌نوپا از طریق مبادی اطلاع‌رسانی معرفی می‌شوند و سرمایه گذاران و مردم با مطالعه آن می‌توانند بخشی از منابع موردنیاز سرمایه گذاری طرح را تامین کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر اقتصاد و دارایی و نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تفاهمنامه‌ای امضا کردند که برپایه آن مدل قانونی برای تامین منابع مالی کسب و‌کارهای نوپا با استفاده از سرمایه‌های خرد موجود در کشور شکل می‌گیرد.

به گزارش شنبه‌پرس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات با بیان اینکه یکی از مشکلات پیش پای کسب و کارهای نوپا، محدودیت در تامین منابع مالی است، گفت: حوزه اقتصاد دیجیتال یکی از ظرفیت های مهم توسعه کشور به شمار می‌رود که کشورهای مختلف برنامه‌ریزی برای توسعه آن و‌ تهیه استراتژی خود را در دستور کار قرار دادند که در کشور‌ما نیز با محوریت شورای عالی فضای مجازی در حال تهیه استراتژی توسعه اقتصاد دیجیتال هستیم که مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

 

یونیکورن‌ها مشکل اشتغال را حل خواهند کرد

آذری جهرمی ظرفیت نیروی انسانی متخصص کشور را بسیار مناسب برای توسعه اقتصاد دیجیتال دانست و اظهار کرد: یکی از مهم ترین مشکلات کشور، بیکاری فارغ التحصیلان حوزه فناوری اطلاعات است که باتوجه به ظرفیت بالای کشور به لحاظ جمعیت و همچنین وجود کسب و‌کارهایی که به مرحله بلوغ رسیده‌اند و شرکت‌هایی نیز در حال رسیدن به مرحله تک شاخ شدن یا یونیکورن شدن هستند، قابل حل است.

جهرمی با بیان اینکه کسب و‌کارهای نوپا در کشور با مشکلات متعددی از جمله آنها موانع سیاسی، فرهنگی و‌اقتصادی است، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین این موانع بحث تامین مالی برای سرمایه‌گذاری است که برای شکل‌گیری نظام‌های آن همکاری‌هایی با وزارت کار با نام طرح تکاپو آغاز شده است که هم اکنون در هشت استان کشور این طرح شکل گرفته و برنامه داریم در تمام استان‌های کشور آن را شکل دهیم.

وزیر ارتباطات با اشاره به تفاهم انجام‌شده میان وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، اقتصاد و رفاه خاطر نشان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه طرح‌های کسب و‌کارهای ‌نوپا از طریق مبادی اطلاع‌رسانی معرفی می‌شوند و سرمایه گذاران و مردم با مطالعه آن می‌توانند بخشی از منابع موردنیاز سرمایه گذاری طرح را تامین کنند.

وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات با اشاره به وجود سرمایه‌های خرد ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومانی در دست مردم که متقاضی سرمایه‌گذاری در بازار هستند، گفت: این نوع از سرمایه‌گذاری‌ها تا امروز قانونی نبود هرچند که به صورت محدود صورت می‌گرفت.

۱ دیدگاه
  1. موجدی می‌گوید

    سلام,لطفا نحوه مشارکت مردم رو بیستر توضیح بدهید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.