سخنرانی مارک زاکربرگ در ساختمان کنگره ایالات متحده آمریکا درباره رمزارز لیبرا

مارک زاکربرگ در اکتبر ۲۰۱۹ در کاپیتال‌هیل، به سؤالات نمایندگان در خصوص نگرانی‌هایی که درباره رمزارز لیبرا وجود دارد، پاسخ گفت.

0

مارک زاکربرگ در اکتبر ۲۰۱۹ در کاپیتال‌هیل، به سؤالات نمایندگان در خصوص نگرانی‌هایی که درباره رمزارز لیبرا وجود دارد، پاسخ گفت.

خلاصه سخنرانی زاکربرگ

زاکربرگ درباره ارز رمزنگار فیس‌بوک به نام لیبرا، به نمایندگان اطمینان داد که این رمزارز تحت ائتلاف شرکا بوده و مستقل از فیس‌بوک عمل خواهد کرد، همچنین تصریح کرد که این سیستم پرداخت تا زمان تصمیم‌گیری قانونگذاران آمریکا، در هیچ کجای دنیا راه‌اندازی نخواهد شد.

مدیرعامل فیس‌بوک، اپ لیبرا را در راستای ملی‌گرایی آمریکا مطرح کرد، به این معنا که رهبری مالی و ارزش دموکراتیک آمریکا را در سراسر جهان گسترش خواهد داد و اگر ایالات متحده آمریکا نسبت به آن مبادرت نکند، کشورهای دیگری مانند چین به آن دست خواهند یافت.

زاکربرگ به نگرانی‌هایی که درباره این رمز‌ارز وجود دارند، اینطور پاسخ داد که فیس‌بوک داده‌های مردم را به فروش نرسانده و آنها را برای تبلیغات و قراردادهای اعتباری به اشتراک نمی‌گذارد.

وی تصریح کرد Calibra، کیف پول دیجیتالی که برای مدیریت ارز لیبرا استفاده خواهد شد، با استفاده از داده‌های مالی خود که به وضوح از فیس‌بوک جدا شده است، یک حمایت قوی نسبت به مصرف‌کنندگان ارائه خواهد داد.

زاکربرگ در ادامه گفت: می‌خواهم شفاف باشم: این کار تلاشی برای ایجاد یک ارز مستقل نیست و سیاست پولی بخشی از بانک مرکزی است، نه رمز‌ارز لیبرا.

مطلب مرتبط: لیبرا تا زمانی‌که وجود دارد، حمایت می‌شود

منبع: shorturl.at/uBEJ8

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.