سخنان رئیس اتحادیه خشکشویی‌ها،بخاطر اطلاعات غلط است

محمد رهی، مدیرعامل خشکشویی آنلاین زودشور از دلایل تحریم استارتاپ ها توسط اتحادیه خوشکشویی ها می گوید

0

اگر کسب‌وکارهایی مانند حمل‌ونقل آنلاین را درنظر بگیریم، ممکن است باعث از بین رفتن آژانس‌ها شوند، ولی حضور ما هیچ تهدیدی برای خشکشویی‌ها نیست چراکه ما کار را توسط همان واحدها انجام می‌دهیم. ما در واقع آمده‌ایم تا تسهیل‌گر این فرایند باشیم.

چند روز پیش، خبری در کانال‌های تلگرامی دیدیم با این تیتر که مراقب خشکشویی‌های اینترنتی باشید. متن خبر حاوی سخنان رئیس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی بود که گفته بود “برخی از واحدهای صنفی غیرمجاز، زیرزمینی و غیربهداشتی که از طریق اپلیکیشن و بدون هیچ نشانی کار می‌کنند، ملحفه‌های عفونی بیمارستان را با لباس‌های مردم می‌شویند و کسی با آنها کاری ندارد!” در همین رابطه سراغ محمد رهی، مدیرعامل خشکشویی آنلاین زودشور رفتیم و در این رابطه از او سوال کردیم. منظور و هدف رییس اتحادیه مذکور چیست؟

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، محمد رهی می‌گوید: « به نظر من این سخنان ناشی از اطلاعات اشتباهی است که به ایشان داده‌اند. در پاسخ باید بگویم ما مجوز ای‌نماد داریم و زودشور یک شرکت ثبت شده با آدرس و تلفن مشخص است. از طرف دیگر در تحقیقاتی که ما داشتیم، اگر بیمارستانی تجهیزات جداگانه برای شستشو و ضدعفونی کردن البسه و ملحفه‌های عفونی نداشته باشد، از طرف وزارت بهداشت مجوز نخواهد گرفت. علاوه بر آن در مدت این یک سال و نیم که ما مشغول فعالیت هستیم تا به حال هیچ تماسی از هیچ بیمارستانی برای انجام کارهای خشکشویی نداشته‌ایم.»

 

کار با هدف ارتقاء فرهنگ خشکشویی

مدیر عامل زودشور با اشاره به این جمله که نمی‌داند علت این صحبت‌ها از اطلاعات اشتباه است یا اشکال دیگری وجود دارد، می‌گوید: «هدف ما از ابتدای شروع به کار، ارتقاء فرهنگ خشکشویی بوده است. زودشور عملا یک پلتفرم است که با خشکشویی‌های عضو اتحادیه کار می‌کند. ما نه کارگاه خشکشویی داریم و نه تخصص آن را داریم. هدف ما از ابتدا کار کردن با خشکشویی‌ها بوده و از همین طریق باعث رونق کار آنها هم خواهیم شد.» رهی در ادامه توضیح می‌دهد که برای شروع به کار، قبل از اقدام برای اخذ مجوز ای‌نماد، برای گرفتن مجوز اتحادیه خشکشویی‌ها اقدام کرده بودند ولی حتی جواب آنها را هم ندادند.

 

افزایش مارکت سایز خشکشویی

محمد رهی از پیامی می‌گوید که از طرف اتحادیه به صورت اس ام اس و تلگرامی برای اعضای خشکشویی‌های عضو این اتحادیه ارسال شده و خدمات خشکشویی‌های آنلاین و همکاری با آنها را غیرقانونی اعلام کرده است و در ادامه سخنانش را خطاب به رئیس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی‌ها به این صورت بیان می‌کند: «ما اگر بتوانیم در کنار هم باشیم و اتحادیه از ما حمایت کند، قطعا مارکت سایز خشکشویی بزرگتر می‌شود. ما آمده‌ایم تا افرادی که سختشان است که با خشکشویی‌ها کار کنند یا آشنا نیستند و مزیت‌های خشکشویی را نمی‌دانند را به چرخه خشکشویی‌ها بیاوریم.»

 

سخنی با رئیس اتحادیه خشکشویی‌ها

مدیرعامل زودشور در پایان می‌گوید: «حضور ما هیچ تهدیدی برای خشکشویی‌ها نیست چراکه ما کار را توسط همان واحدها انجام می‌دهیم. ما در واقع آمده‌ایم تا تسهیل‌گر این فرایند باشیم.» رهی در ادامه از رئیس اتحادیه خشکشویی‌ها می‌خواهد که به جوانان استارتاپی کمک کند و می‌گوید: «در این یکسال و نیمی که ما در اکوسیستم فعال هستیم، موفق به ایجاد شغل برای 12 نفر به صورت مستقیم و برای 3 نفر به صورت غیرمستقیم شدیم. 3 خشکشویی که ما با آنها قرار داد داریم، یک نیروی مخصوص برای انجام کارهای ما استخدام کرده‌اند.»

رهی گلایه‌ای هم از رئیس اتحادیه دارد و می‌گوید کلمه زیرزمینی که در مورد ما به کار برده شده است یک اتهام است. زودشور یک شرکت ثبت شده با اطلاعات کامل و دقیق و مورد تایید وزارت صنعت و معدن و تجارت،همچنین اداره ثبت شرکت‌هاست و تمام فعالیت‌های این واحد قانونی بوده است.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.