سایت پیوندها از دسترس خارج شد!

به دلیل پرداخت نکردن هزینه‌های هاستینگ

2

بدهی وزارت ارشاد بابت سایت پیوندها حدود 300 میلیون تومان است که به‌هیچ‌وجه عدد قابل‌توجهی برای یک وزارتخانه دولتی محسوب نمی‌شود. اما علیرغم پیگیری‌های 5 ساله ما، کسی حاضر به پاسخگویی در این زمینه نیست و ما تنها راه جلوگیری از ضرروزیان بیشتر شرکت‌مان را ادامه ندادن همکاری با وزارت ارشاد در رابطه با سایت پیوندها دیدیم.

سایت پیوندها که لینک‌های سایت‌های موردتایید وزارت ارشاد را به کاربران سایت‌های فیلترشده پیشنهاد می‌کند به علت پرداخت نکردن بدهی خود به شرکت هاست‌ایران از دسترس خارج شد. شرکت هاست ایران در اطلاعیه‌ای با اشاره به بدهی وزارت ارشاد که متولی تامین هزینه‌های این سایت است، اعلام کرد ادامه ارائه سرویس میزبانی (هاستینگ) با توجه به این بدهی 5 ساله مقدور نیست. فرشاد اسماعیلیان، نایب رییس هیئت مدیره هاست‌ایران در گفت‌وگو با شنبه‌پرس با اشاره به سخت شدن شرایط اقتصادی برای شرکت‌های خصوصی، عمل نکردن شرکت‌ها و نهادهای دولتی به تعهدات مالی‌شان را کمرشکن عنوان کرد و گفت: «بدهی وزارت ارشاد بابت سایت پیوندها حدود 300 میلیون تومان است که به‌هیچ‌وجه عدد قابل‌توجهی برای یک وزارتخانه دولتی محسوب نمی‌شود. اما علیرغم پیگیری‌های 5 ساله ما، کسی حاضر به پاسخگویی در این زمینه نیست و ما تنها راه جلوگیری از ضرروزیان بیشتر شرکت‌مان را ادامه ندادن همکاری با وزارت ارشاد در رابطه با سایت پیوندها دیدیم.»

متن اطلاعیه هاست ایران هم که در اختیار شنبه‌پرس قرار گرفته به شرخ زیر است:

ارائه خدمات به سايت پيوندها از سال 1386 به درخواست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط شركت هاست ایران ( نوآوران شبكه سبز مهرگان) انجام مي شد. (ظاهرا بنا به دستورمعاونت محترم قضائي دادستان كل كشور در فضای مجازی و دبير كار گروه تعين مصاديق مجرمانه ؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بعنوان عضوي از كارگروه مذكور مسئول تامين هزينه سايت مذكور مي باشد).

  • لازم به ذکر است سایت پیوندها با صفحه فیلترینگ فرق دارد و کاربران بعد از دیدن صفحه فیلترینگ برای دیدن سایت‌های پیشنهادی بعد از 60 ثانیه به این سایت منتقل می‌شوند .

تا انتهاي سال 1392 قرارداد مربوطه، توسط مركز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال آن وزارتخانه منعقد و پرداخت می‌شد و قرارداد سال 92 تمدید وسرویس هم استمرار يافت. اما عليرغم ادامه ميزباني طبق روال جاري و درخواست هاي مكرر اين شركت متاسفانه مركز موصوف به بهانه‌هاي مختلف از جمله اينكه بايد ادمين سايت را جهت بروزرساني و مديريت در اختيار داشته باشد از عقد قرارداد جدید یا تمدید قرارداد قبلی استنكاف کرد. ( وحتي حاضر به اعلام كتبي اين موضوع به ما نشد) ناگزير مراتب به استحضارمعاونت محترم دادستان كل كشور در فضای مجازی و دبير كارگروه تعين مصاديق محتواي مجرمانه رسيد كه ايشان نيز طي مكاتباتي با رياست محترم مركز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال ضمن تاكيد بر حساسيت سايت موردنظر در فضاي مجازي، وظيفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در تامين هزينه‌هاي مربوطه را متذكر و نهايتا بر ادامه ميزباني اين شركت از سايت پيوندها صحه گذاشته و بر پرداخت حق‌الزحمه اين شركت تاكيد کردند.

اما در ادامه بي‌توجهي مركز مذكور؛ با پيگيري‌هاي صورت گرفته اين بار موضوع منجر به صدور دستور وزير محترم وقت فرهنگ و ارشاد اسلامي جناب آقاي جنتي شد كه دستور پرداخت مطالبات هاست ایران را صادر کردند.. اما اين بار نيز متاسفانه مركز مذكور حتي با ناديده گرفتن دستور وزير به بهانه‌هاي تكراري از پرداخت حقوق اين شركت استنكاف کرد و همچنان به مكاتبات معاون محترم دادستان كل كشور در فضای مجازی و دبير كارگروه تعين مصاديق محتواي مجرمانه توجهي نکردند. البته این شرکت مجددا مراتب را از طریق مکاتبه با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی فعلی نیز پیگیری ولی متاسفانه مکاتبات فوق نیز بی‌نتیجه ماند.

علي ايحال اين شركت در مقابل انجام خدمات ميزباني در راستاي دستور معاون محترم دادستان در فضای مجازی و دبير كارگروه تعیين مصاديق محتواي مجرمانه بدون دريافت هرگونه مبلغي تا کنون خدمات ارایه داده است، اما با بي‌مهري و نظرات سليقه‌اي مركز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال در پرداخت حق‌الزحمه خود مواجه شده است. متاسفانه با وضعيت اقتصادي حاكم، اگر قرار باشد سازمان‌های دولتی در پرداخت حق‌الزحمه شرکت‌های خصوصی چنین عمل کنند کسب‌وکارهای مشابه شرکت ما را به تعطیلی خواهند کشاند. در حال حاضر این شركت در آستانه تعديل نيرو و مشكلات عديده مالي از جمله عدم امكان پرداخت حقوق ماهيانه پرسنل و بدهی‌های معوقه به شرکت‌های سرویس‌دهنده بالادستی مواجه است لذا عليرغم ميل باطني ادامه ارائه اين خدمات عملا از توان اين شركت خارج شده است .

باتشکر

نوآوران شبکه سبز مهرگان (هاست ایران)

2 دیدگاه
  1. محسن می‌گوید

    چقدر دیدن ساسپند شدن این سایت لذت بخش است!

  2. مجید مقدم می‌گوید

    اصلا نباید به اینا سرویس بدن. چقدر الکی سایتها رو فیلتر کردند ، از کجا معلوم فردا خود همی ایران هاست و حتی شما که این خبرو گذاشتید فیلتر نکنن

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.