سایت های خارجی آمازون در لیست بازارهای بدنام کالاهای تقلبی در ایالات متحده

0

تعداد اندکی از وب سایت های خارجی آمازون به دلیل نگرانی از میزبانی برخی کالاهای تقلبی، در لیست «بازارهای بدنام» سالانه دولت ایالات متحده قرار گرفتند.

دفتر نمایندگی تجارت ایالات متحده (USTR) روز پنجشنبه بررسی سال 2020 بازارهای بدنام خود را منتشر کرد. این لیست سایت ها و شرکت های تجارت الکترونیکی را مشخص می کند که گمان می رود فروش کالاهای تقلبی را تسهیل می کنند، یا مرتکب نقض مالکیت معنوی یا دزدی دریایی می شوند.

سایت های آمازون در انگلیس ، آلمان ، اسپانیا ، فرانسه و ایتالیا در این گزارش نامگذاری شده اند. شاکیان علیه سایت های خارجی ادعا کردند که روند حذف تقلبی آمازون حتی برای شرکت هایی که در برنامه های محافظت از نام تجاری آن ثبت نام کرده اند، کند است. آنها همچنین استدلال کردند که آمازون به طور کامل فروشندگان شخص ثالث را در بازار خود معاینه نمی کند یا برای مارک ها و مصرف کنندگان توضیح می دهد “چه کسی کالاها را می فروشد.

آمازون گزارش نماینده تجاری را که شامل سایت آمازون در ایالات متحده نبود ، مورد اختلاف قرار داد و به برنامه ها و ابزارهای گسترده خود اشاره کرد که برای جلوگیری از جعل و تقلب طراحی شده اند.

سخنگوی آمازون در بیانیه ای به CNBC گفت: “گنجاندن آمازون در این گزارش ادامه انتقام گیری شخصی علیه آمازون است ، و چیزی بیش از یک مانع ناامیدانه در روزهای آخر این دولت نیست.” “آمازون بیش از هر نهاد خصوصی دیگری که از آن آگاه هستیم ، برای مقابله با تقلبی تلاش می کند.” نمایندگان USTR بلافاصله به درخواست نظر پاسخ ندادند.

رئیس جمهور دونالد ترامپ بارها و بارها از آمازون و مدیر عامل آن جف بزوس در دوره چهار ساله ریاست جمهوری انتقاد کرده است. بزوس صاحب روزنامه واشنگتن پست است که ترامپ از آن به دلیل پوشش نامطلوب دولت خود انتقاد کرده است. آمازون همچنین ادعا کرده است که در نتیجه حملات ترامپ علیه این شرکت و بزوس ، قرارداد محاسبات ابری پنتاگون را که ممکن است 10 میلیارد دلار ارزش داشته باشد ، برنده نشده است. سایت های آمازون برای اولین بار در سال 2019 به لیست مشهور بازارهای USTR اضافه شدند.

انجمن پوشاک و کفش آمریکا در سال 2018 از نماینده تجارت خواست که برخی از سایت های آمازون را در این لیست قرار دهد. فراتر از آمازون ، شرکتهای دیگری که در این لیست نامگذاری شده اند شامل سایت تجارت الکترونیکی چینی Pinduoduo ، شرکت تجارت الکترونیکی آمریکای جنوبی Mercadolibre و سایت اشتراک فایل The Pirate Bay است.

آمازون با رشد بازار شخص ثالث ، تلاش خود را برای جلوگیری از جعل تقلب افزایش داده است. اکنون این بازار بیش از نیمی از فروش کلی شرکت را به خود اختصاص داده و میزبان میلیون ها بازرگان شخص ثالث است.

گرچه این یک جز مهم در تجارت آمازون است ، اما بازار همچنین با تعدادی از مسائل مربوط به فروش کالاهای تقلبی ، ناامن و تاریخ مصرف گذشته روبرو شده است. در سال 2019 ، آمازون شروع به ذکر محصولات تقلبی به عنوان یک عامل خطر در پرونده سالانه خود کرد.

این شرکت در دادگاه تقلبیان را پیگیری کرده ، برنامه های مختلفی را برای جستجوی و کشف فروش کالاهای تقلبی اجرا کرده و در ماه ژوئن واحد جرایم تقلبی را تشکیل داده است که متشکل از دادستان های سابق فدرال ، بازرسان و تحلیل گران داده است تا سایت را برای فعالیت های متقلبانه استخراج کند.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.