رویدادی با هدف تبدیل ایده به کسب‌وکار

رویداد کارآفرینی اندیشمندان و دانشمندان جوان توسط پارک علم‌وفناوری دانشگاه تهران برگزار می‌شود؛

0

از سوی پارک علم‌وفناوری دانشگاه تهران استارتاپ ویکند جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان 30 آبان تا 2 آذر ماه برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این رویداد تبدیل ایده به کسب‌وکار ذکر شده است.

اولین استارتاپ ویکند جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از ۳۰ آبان تا ۲ آذر ماه امسال برگزار خواهد شد. هدف این رویداد تبدیل ایده به کسب وکار از طریق مشاوره و مربیگری بوده و مخاطبان آن صاحبان ایده در حوزه علوم پایه جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان است.

در این رویداد پس از امکان‌سنجی علمی ایده‌های ثبت شده در مرحله اول، ۵۰ ایده برای حضور در استارتاپ‌ویکند انتخاب خواهند شد و در مرحله بعد از متخصصان برنامه‌نویسی، طراحان گرافیک و سایت، فارغ‌التحصیلان رشته‌های کسب‌وکار، مدیریت و تمام کسانی که با بازار و مقدمات ایجاد یک کسب و کار آشنایی دارند، دعوت می‌شود تا با این ۵۰ نفر تیم تشکیل دهند تا بر روی تکمیل ایده کار کنند.

 

انتخاب 10 ایده برای تشکیل 10 تیم

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ثبت‌نام‌کنندگان در استارتاپ‌ویکند ایده‌ای را ارائه نخواهند کرد و تنها برای همکاری و تشکیل تیم ثبت‌نام خواهند کرد، ضمن آنکه تمامی ۵۰ نفر منتخب بخش علمی که در استارتاپ ویکند حضور دارند، ایده خود را در ۵ دقیقه ارائه می‌کنند. در نهایت ۱۰ ایده برای ایجاد ۱۰ تیم و آغاز استارتاپ‌ویکند انتخاب خواهد شد.

برای تیم‌هایی که در این استارتاپ ویکند موفق به کسب رتبه‌های اول تا ششم شوند، علاوه بر جایزه نقدی و ویژه، مبلغ ۲۵ میلیون تومان اعتبار حمایتی از سوی بنیاد نیکوکاری جمیلی به منظور تولید نمونه محصول برای تیم‌های منتخب در نظر گرفته شده است.

 

تسهیلاتی که تیم‌های برتر رویداد تعلق می‌گیرد

استقرار تیم‌ها در فضای استارتاپی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و استفاده از خدمات زیرساختی، آموزش و مشاوره‌های متخصصان پارک علم و فناوری برای تولید محصول و تشکیل شرکت و امکان استقرار شرکت در مرکز رشد پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در صورت کسب حدنصاب نمرات ارزیابی از دیگر تسهیلاتی است که به تیم‌های برتر این رویداد کارآفرینی اعطا خواهد شد. ثبت نام در این رویداد تا ۲۵ آبان ماه جاری ادامه دارد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.