«روز برآیند» با هدف جذب سرمایه برای 6 استارتاپ برگزار شد

دمو دی استارتاپ‌های شتابندهنده فردوسی در مشهد؛

0

6 استارتاپ «رِیس‌نت»، «تاچِستان»، «Unbound»، «Irex2World»،  «8118»و «تریپ‌رو» با هدف تلاش برای جذب سرمایه، به معرفی کسب‌وکار خود در برابر دیدگان سرمایه‌گذاران پرداختند.

شتابدهنده کسب‌وکار فردوسی با حمایت مرکز شتابدهی و نوآوری معاونت علمی برای نخستین بار در شهر مشهد، دمو دی (روز برآیند) را به عنوان فرصتی برای سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ‌های شرق کشور برگزار کرد.

 

شتابدهی به استارتاپ‌ها با محوریت 4 حوزه

شتابدهنده کسب‌وکار فردوسی با تمرکز ویژه بر توسعه و شتابدهی استارتاپ‌ها، فعالیت خود را از ابتدای سال 1396 آغاز کرده و بر شتابدهی مجموعه‌هایی با محوریت چهار حوزه  اطلاع‌‌‌رسانی و رسانه‌های جدید؛ بازی‌ و ‌سرگرمی‌‌؛ آموزش و بازاریابی محتوا؛ خدمات شهری و گردشگری تمرکز دارد.

این شتابدهنده در شرق کشور، ضمن بهره‌گیری از واحد آینده‌پژوهی اقتصادی جهت شناسایی نیازهای فناورانه در آینده، به‌دنبال شناسایی استارتاپ‌های توانمند است. این شتابدهنده با پشتیبانی مستقیم مرکز شتابدهی نوآوری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، ماموریت خود را توسعه فناوری‌های نوظهور در عرصه فعالیت خود در شرق کشور یافته است.

برگزاری پنج دوره کشف (پیش‌شتابدهی) و یک دوره شتابدهی، دریافت بیش از 270 درخواست از استارتاپ‌ها برای پذیرش در دوره‌های کشف شتابدهنده، برخورداری از شبکه منتورها و متخصصین حوزه کسب‌وکار استان و حضور فعال در کلیه اتفاقات اکوسیستم استارتاپی، این شتابدهنده را از یک طرف به مرجعی برای استارتاپ‌های توانمند در منطقه تبدیل کرده و از طرف دیگر، به ‌عنوان شتابدهنده‌ای تایید ‌شده، به مرجعی معتمد برای سرمایه‌گذاران تبدیل شده است. این مجموعه با کاهش ریسک سرمایه‌گذاران و افزایش احتمال موفقیت سرمایه‌گذاری روی خدمات و فناوری‌های آینده، بستر قابل اعتمادی برای سرمایه‌گذاران کشور به حساب می‌آید.

 

ارائه 6 استارتاپ در مقابل سرمایه‌گذاران

با نزدیک شدن به انتهای دومین چرخۀ شتابدهی این شتابدهنده، 6 استارتاپ «رِیس‌نت»، «تاچِستان»، «Unbound»، «Irex2World»،  «8118»و «تریپ‌رو» آماده جذب سرمایه و ورود به مرحله تجاری‌اند؛ از همین رو، در قالب رویدادی با عنوان «روز برآیند»، با هدف تلاش برای جذب سرمایه، به معرفی کسب‌وکار خود در برابر دیدگان سرمایه‌گذاران پرداختند.

 

این رویداد با حضور سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر استان، کشور، مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری و همچنین، فعالان تاثیرگذار اکوسیستم سرمایه‌گذاری نوآورانه کشور به میزبانی هتل بین‌المللی قصر طلائی مشهد برگزار شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.