رقابت ۱۲ استارتاپ شتابدهنده سورس برای جذب سرمایه

0

در رویداد DemoDay 2019 شتابدهنده سورس، ۱۲ تیم استارتاپی که دوره شتابدهی خود را طی کرده اند، به منظور جذب سرمایه مورد نیاز، به ارائه و معرفی استارتاپ خود پرداختند.

باغ کتاب تهران، پنجشنبه در رویداد  DemoDay 2019 شتابدهنده سورس، میزبان سرمایه گذاران خصوصی و دولتی، نقش آفرینان اکوسیستم کارآفرینی کشور و همچنین مسئولانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی بود.

دکتر مرتضی موسی خانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و بنیان‌گذار مرکز فناوری و نوآوری سینتک در ابتدای این برنامه با بیان اینکه ورود به حوزه سرمایه گذاری خطرپذیر بیش از گذشته باید صورت پذیرد، خاطرنشان کرد: متاسفانه کشور ما در برخی حوزه های کم بازده، سرمایه گذاری های کلانی می کند ولی در حوزه سرمایه گذاری خطرپذیر که در دنیا بسیار رواج داشته و بازدهی بسیار بالایی دارد، مدیران دولتی و خصوصی و همچنین سرمایه گذاران تمایل چندانی به منظور ورود به این حوزه ندارند.

در این رویداد نیم روزه، نماینده  12 استارتاپ به منظور جذب سرمایه «seed» و «Round A» در قالب ارائه های شش دقیقه ای به معرفی استارتاپ خود، برنامه ها و سرمایه مورد نیاز برای توسعه و ورود به بازار پرداخته و کارشناسان سرمایه گذاری نیز تیم و ایده های طرح شده را بررسی نمودند.

در حاشیه DemoDay 2019 ، هریک از استارتاپ ها در فضای نمایشگاهی به معرفی خدمات استارتاپ خود برای شرکت کنندگان پرداختند.

شایان ذکر است شتابدهنده سورس متعلق به مرکز فناوری و نوآوری سینتک دانشگاه آزاد اسلامی قزوین می باشد و تیم‌ها با ایده اولیه برای ساخت محصولات خود در حوزه فناوری اطلاعات به این شتاب دهنده‌ مراجعه می‌کنند و این شتاب دهند‌ه با توجه ظرفیت و امکانات خود تعدادی از استارتاپ‌ها را جذب می‌کند و با توجه به سرمایه گذاری و آموزش محدود که روی آن‌ها انجام می‌ شود، هشت ماه به استارتاپ‌ها فرصت داده می شود تا محصولات خود را توسعه دهند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.