راه اندازی سامانه «باهم»

خبر «راه اندازی سامانه «باهم» با هدف رفع نیاز مراکز درمانی و حمایتی برای مقابله با کرونا»

0

شرکت «رخش شهر» مستقر در مرکز رشد پارک از سامانه همیاری خود رونمایی کرد

با سلام و احترام
خبر «راه اندازی سامانه «باهم» با هدف رفع نیاز مراکز درمانی و حمایتی برای مقابله با کرونا» تقدیم می شود.

راه اندازی سامانه «باهم» با هدف رفع نیاز مراکز درمانی و حمایتی برای مقابله با کرونا
شرکت «رخش شهر» مستقر در مرکز رشد پارک از سامانه همیاری خود رونمایی کرد
شرکت «رخش شهر» از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، از سامانه خود در زمینه «نیازسنجی و تامین کالا برای مراکز درمانی و حمایتی» رونمایی کرد. این سامانه با نام «باهم» فعالیت خود را آغاز کرده است.
به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، «سید جواد حسینی» رئیس هیئت مدیره شرکت «رخش شهر» با اعلام این خبر گفت: سامانه «باهم» یک سامانه نیاز سنجی و تامین کالاست که قبلا طراحی شده بود و در زمان شیوع کرونا برای کمک‌رسانی سریع و شفاف به مراکز درمانی و حمایتی راه‌اندازی شده است. این پلتفرم که بر بستر پلتفرم رخش -متعلق به شرکت رخش شهر مستقر در پارک فناوری پردیس- ساخته شده است، به منظور ایجاد ارتباط موثر میان مراکز درمانی و حمایتی با مراکز و اشخاص تامین کننده کالا و همچنین خیرینی که علاقه‌مند به مشارکت مالی در تامین کالاهای مورد نیاز مراکز حمایتی و درمانی هستند، ایجاد شده است.
وی در مورد فرآیند فعالیت این سامانه گفت: این سامانه از سه قسمت اصلی تشکیل شده است. یک؛ مراکز در مانی و حمایتی که دریافت کننده اقلام پزشکی و سایر نیاز مندی ها هستند. دو؛‌ شرکت ها و اشخاص تولیدکنندهو تامین کننده اقلام مورد نیاز مراکز دسته اول و سه؛ خیرین و اهدا کنندگان که علاقه مند به مشارکت در تامین این اقلام می باشند.
حسینی در مورد فرآیند فعالیت این سامانه گفت: خلاصه فرایند اجرایی سامانه شامل مراحل زیر می باشد: در مرحله اول، تولید کنندگان و تامین کنندگان، کالاهای قابل عرضه خود را روی ویترین اختصاصی خود با تمام مشخصات مربوطه قرار می دهند. سپس مراکز نیازمند کالاهای مورد نیاز خود را از ویترین تامین کنندگان و تولید کنندگان انتخاب می کنند. لیست نیازمندی‌ها به همراه اطلاعات مرکز متقاضی در اختیار خیرین قرار می‌گیرد. در مرحله بعد داوطلبان و اشخاص نیکوکار از این لیست اقلامی را که علاقه مند هستند انتخاب و مبلغش رو پرداخت می کنند. اجناس توسط پیک تحویل مرکز متقاضی گردیده و رسید رسمی دریافت می‌گردد. سپس رسید به همراه خلاصه عملیات در اختیار فرد خریدار قرار می گیرد. در این سیستم برنامه‌ریزی شده است که‌ کلیه عملیات به صورت شفاف و با ذکر اطلاعات، روی پلتفرم منتشر و قابل مشاهده همگان باشد. همچنین در صورتی که اقلام مورد تقاضا وجود نداشته باشد، به کلیه تامین کنندگان جهت تولید یا تامین آن اطلاع رسانی می‌شود.
رئیس هیئت مدیره شرکت «رخش شهر» افزود: در این سامانه افراد خیر و نیکوکار در انتخاب نوع کالای اهدایی، مرکز متقاضی و تعداد و مبلغ مورد حمایت کاملا قدرت انتخاب دارند. همچنین یک وب سایت کامل با امکانات معرفی و فروش کالاهای هر مرکز و همراه با پنل مدیریت و آدرس اختصاصی تامین کننده، بطور کاملا رایگان در اختیار تامین کنندگان کالا قرار می گیرد. یک وب سایت اختصاصی با امکانات کامل اطلاع رسانیِ خدمات، اخبار و نیازمندی‌ها نیز در اختیار مرکز متقاضی بطور کاملا رایگان قرار می‌گیرد. همچنین خیرین و نیکوکارانی که نسبت به تامین اقلام مورد نیاز مراکز متقاضی اقدام می‌کنند، در صورت موافقت‌شان، در سامانه به عنوان عضو باشگاه خیرین کشور معرفی می شوند.
حسینی در مورد میزان مشارکت در سامانه گفت: تا امروز چند بیمارستان، سازمان هلال احمر، آسایشگاه کهریزک و چند خیریه به عنوان مراکز درمانی و حمایتی به عضویت سامانه در آمده و نیازهای خود را ثبت کرده‌اند. مذاکراتی هم با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت ثبت بیمارستان‌های تحت پوشش‌شان صورت گرفته است. چندین نیکوکار داخلی و خارجی از جمله 15 مرکز خیریه هم در سامانه عضو شده‌اند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر گروه پشتیبانی ما در حال ارتباط برقرار کردن با تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان کالاست که سریعتر آنها را به عرضه کالاهای مورد نیاز مراکز متقاضی ترغیب کنند. ضمن آنکه اقلام قابل عرضه در این سامانه اختصاصی به کالاهای پزشکی و بهداشتی ندارد و کلیه کالاها را شامل می شود.
رئیس هیئت مدیره شرکت «رخش شهر» ضمن دعوت از همه اصناف، شرکت‌ها و صاحبان صنایع به ویژه تولید کنندگان وسایل بهداشتی و درمانی برای عضویت در این سامانه و عرضه کالاهای خود جهت رفع نیازهای مراکز متقاضی اظهار داشت: برای رونق گرفتن کار سامانه «باهم» و کمک‌رسانی هر چه بیشتر و بهتر در حوزه تامین نیازهای درمانی و حمایتی، ما نیازمند کمک اتحادیه‌های صنفی و اتحادیه شرکت‌های لوازم پزشکی هستیم.
شایان ذکر است، علاقه‌مند جهت کسب اطلاعات بیشتر و عضویت در این سامانه می‌توانند به آدرس http://baham.cityrakhsh.com/ مراجعه کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.